Magiczna Twierdza Srebrna Góra

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-06-10 12:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Magiczna Twierdza Srebrna Góra -
Magiczna Twierdza Srebrna Góra - 0

W programie imprezy, obok pleneru rzeźbiarskiego Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, znajdą się warsztaty ceramiczne, fotograficzne, ruchowo-taneczne, scenograficzno-teatralne oraz malarskie. W bezpłatnych zajęciach, prowadzonych głównie przez studentów i wykładowców ASP, mogą wziąć udział zarówno dzieci jak i dorośli. Specjalnie dla najmłodszych „otwarta" zostanie Mała Akademia Sztuki - codzienne zajęcia, których celem jest przybliżenie dzieciom świata sztuki, poprzez przyjazne dla nich konteksty.

Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi w sobotę 13 czerwca o godzinie 21 przy muzyce genialnego Snowmana. Poznańscy muzycy zagrają filmowy koncert na Twierdzy - w klimatycznych murach XVIII-wiecznej budowli udźwiękowią „Nosferatu: Symfonia grozy", przez wielu uważany za najlepszy horror wszech czasów. Tego samego wieczora wystąpi zespół We Call It a Sound z "Czarującymi dźwiękami na dobranoc". Niedziela 14. czerwca będzie należeć do Małych Instrumentów, którzy w dawnym „Aniołku" dadzą popis swoich umiejętności posługiwania się wszelkiego rodzaju miniaturowymi przedmiotami wydającymi dźwięki. Ponadto 16. i 17. można się wybrać do Domu Wypoczynkowego „Wacuś" na pokazy najlepszych animacji studentów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i projekcję filmów z projektora szpulowego, a 18. na ognisko na Twierdzy.

Zakończenie FORTART-u będzie jednocześnie otwarciem Dni Twierdzy. Uświetni je m.in. koncert instrumentów ceramicznych, powstałych podczas warsztatów, wystawy malarstwa, fotografii i rzeźby oraz pokaz zamykający warsztaty scenograficzno-teatralne. Główną atrakcją piątkowego wieczoru będzie „Czecholada na gorąco" - widowisko muzyczne oparte na poezji Wojciecha Helińskiego.

Ambicją organizatorów jest stworzenie wszystkim uczestnikom możliwości własnej wypowiedzi poprzez język sztuki tak, aby mogli oni pozostawić po sobie artystyczny „ślad" - odcisk w glinie, pociągnięcie pędzla, ruch ciała, słowo...

Festiwal jest organizowany przez wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych z Poznania we współpracy z Fortecznym Parkiem Kulturowym, Gminą Stoszowice oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Grodziszcze i Wsi Rudnica.

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Dolnośląskiego.

Więcej na www.fortart.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.