Obronić zaliczkę i awansować. Dziś Śląsk zagra z Hapoelem

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-08-12 08:54

Wrocławianie w ostatniej kolejce ekstraklasy zremisowali z Lechią Gdańsk 1:1. Piłkarze z pewnością po tym spotkaniu czuli niedosyt, bo bramkę stracili w ostatnich minutach. Dodatkowo Śląsk miał w tym spotkaniu wiele szans, ale zabrakło skuteczności.

Teraz wrocławianie mogą zrehabilitować się w meczu z Hapoelem. W pierwszym starciu świetne zawody rozegrali Robert Pich i Erik Exposito. To ta dwójka zawodników jest zdecydowanie najlepsza w barwach WKS-u w pierwszej części sezonu. Od ich formy zależy niemal cała gra ofensywna wrocławian. Dobrą wiadomością jest fakt, że w europejskich pucharach na razie żaden z nich nie zawiódł. Ba, Pich jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowak ma pięć trafień, o jedno mniej niż Szkot Declan McManus z walijskiego TNS.

Śląsk na razie w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Trener Jacek Magiera na konferencji przedmeczowej zapewniał, że częstotliwość grania na razie nie wpływa na formę i zmęczenie piłkarzy. Oby dziś wrocławianie to potwierdzili. Początek meczu o godzinie 19.