Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki"

km | Utworzono: 2021-08-18 14:31 | Zmodyfikowano: 2021-08-18 14:31
A|A|A

Fot. mat. prasowe

Festiwal zapowiada się imponująco: prace ambasadora festiwalu Józefa Wilkonia w czterech odsłonach, zjawiskowa wystawa _Štěpána Z_avřela, symboliczne ilustracje Iwony Chmielewskiej, a ponadto instalacja dla najmniejszych dzieci na podstawie książek Tomasza Samojlika. Do tego warsztaty ze znakomitymi ilustratorami, w tym z samym mistrzem Józefem Wilkoniem, oraz Marianną Sztymą.

Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak zaproszą dorosłych i dzieci na spotkanie prezentujące tajemnice ich warsztatu, co będzie kolejną możliwością zajrzenia do niezwykłego świata pracowni po obejrzeniu filmu „Za drzwiami wyobraźni. Józef Wilkoń” w reżyserii Anny Jowity Ciołkiewicz.

Naturalnie, organizatorzy nie zapomnieli o autorach. Wrocław odwiedzą: Wojciech Widłak, Małgorzata Swędrowska, Szymon Barabach i Emilia Kiereś. Każde z literackich spotkań jest inne, ale wszystkie
łączy jedno: niosą potężną dawkę pozytywnych emocji!

To ważne, by w czasie wakacji dzieci miały kontakt z książką. Ze znakomitymi fabułami, wierszami, ale też sztuką książki, która jest integralną jej częścią. Wakacje to znakomity czas, by przekonać dzieci, że czytanie nie musi być tylko obowiązkiem – może być też wielką przyjemnością i niekończącą się przygodą.

Wydarzenia odbędą się w: Muzeum Pana Tadeusza, Hydropolis, MultiCentrum, filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 12 (Dworzec), 22, 29 oraz Grafit, a także w księgarni niezależnej Cocofli.

Wszystkie wydarzenia są darmowe, ale obowiązują zapisy: TUTAJ

Warto śledzić również media społecznościowe: profil na Facebooku, na którym można znaleźć najświeższe informacje, oraz Instagram uginający się od książkowych rekomendacji.
https://www.facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal
https://www.instagram.com/festiwal_literatury_dzieciecej/

Festiwal organizuje Fundacja Czas Dzieci.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partner Fundacja PZU.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama