RWK Literatura #33 19.08.2021: Elżbieta Lenczyk, Karolina Leontowicz, Agnieszka Kłos, Agnieszka Karp-Szymańska

Jacek Antczak, Paweł Iwanina | Utworzono: 2021-08-20 16:00 | Zmodyfikowano: 2021-08-20 16:20
A|A|A

Jacek Antczak oraz Agnieszka Kłos

Godz. 15.15
Elżbieta Lenczyk

16. edycja Dni Fantastyki – pierwsza imprez pełna gwiazd aktorskich (m.in. Joanna Trzepiecińska, Gabriela Muskała czy Ewa Szykulska), czytających książek już w sobotę. Tym razem na wrocławskich Karłowicach. Fantastycznie będzie od piątku do niedzieli na zamku w Leśnicy. W pierwszej godzinie naszej audycji dyrektorka Centrum Kultury Zamek opowie o szczegółach i programie Dni Fantastyki.

 

Godz. 16.15
Karolina Leontowicz

Koordynatorka Feminatywa Polsko-Ukraińska przedstawi szczegóły tegorocznych spotkań i debat, na które zaproszone są w tym roku "matki, córki, siostry, babcie, osoby hetero- i nieheteronormatywne, kobiety-wojowniczki, gospodynie domowe, idealne i „nieidealne” panie domu, inżynierki, dziennikarki, projektantki, profesorki, instagramerki, bibliotekarki, kuratorki, tancerki czy poetki". Pierwsze spotkanie już w piątek.

 


Godz. 17.00
Agnieszka Kłos

Pisarka, redaktorka, poetka i wykładowca Historii Wzornictwa, Socjologii Sztuki i Krytyki Artystycznej Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, laureatka wielu stypendiów i nagród.. Pomysłodawczyni i organizatorka pierwszej ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Książka za kraty”. Autorka książek „Całkowity koszt wszystkiego”, „Gry w Birkenau” i wydanej właśnie wielogłosowej, poetyckiej o-powieści „Wyższa czułość” ( Wydawnictwoj ).


Godz. 17.45
Agnieszka Karp-Szymańska

Dyrektorka programowa Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Na festiwal, startujący jutro we Wrocławiu (Muzeum Pana Tadeusza i Miejska Biblioteka), przyjedzie m.in. Józef Wilkoń, Wojciech Widłak (z Wesołym Ryjkiem i Panem Kuleczką" oraz Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama