Niezwykłe wydarzenie muzyczne w Żórawinie

Bartosz Tomczak, jk, materiały prasowe | Utworzono: 2021-08-27 16:17
A|A|A

.

Wykonane zostaną najpiękniejszy arie i duety operowe i operetkowe. Wstęp wolny!

Jak mówi prezes Fundacji "Dolnośląska Perła Manieryzmu w Żórawinie" dr inż. Mateusz Szymków: przygotowywane wydarzenie muzyczne wpisuje się w cykle koncertów realizowanych od 3 lat w kościele św. Trójcy. Chcemy w ten sposób promować ten niezwykły zabytek dolnośląskiej architektury. "Dolnośląska Perła Manieryzmu" tj. położony na wyspie kościół św. Trójcy wraz z fortyfikacjami obronnymi jest jednym z najcenniejszych zabytków na Dolnym Śląsku.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Żórawina rozpoczęliśmy w 2019 roku prace renowacyjne przy zabytku.

Złożyliśmy przy wsparciu Wojewódzkiej Konserwator Zabytków oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosek o wpisanie kościoła i fortyfikacji obronnych na wyspie na listę "Pomników Historii" przez Prezydenta RP. Do dziś na tej liście znajduje się 114 obiektów. Znajdują się na niej zabytki o szczególnych wartościach materialnych i niematerialnych oraz szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa
kulturowego naszego kraju.

Organizatorami koncertu jest Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Fundacja "Dolnośląska Perła Manieryzmu w Żórawinie", Stowarzyszenie "Nasza Żórawina" i parafia św. Józefa.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama