Kobierzyczanki z drugą wygraną w sezonie

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2021-09-12 14:00

Wynik spotkania otworzyła Zuzanna Ważna, a gdy chwilę później obrotowa dołożyła kolejne trafienie, Kobierki  w 5. minucie prowadziły już 3:0. Drużyna Edyty Majdzińskiej postawiła bardzo trudne warunki w obronie, skutkiem czego zawodniczki Startu miały problem z kreowaniem akcji w ofensywie. Najwięcej problemów defensywie KPR-u sprawiała natomiast doświadczona Joanna Wołoszyk, po której trafieniu prowadzenie wicemistrzyń Polski stopniało do jednego gola  (7:6 w 14’).

KPR najwyższą, sześciobramkową przewagę do przerwy (15:9 w 25’) wypracował, kiedy Start grał w podwójnym osłabieniu. Najpierw na ławkę kar odesłano Paulinę Kopańską, a następnie dwuminutowe wykluczenie otrzymała bramkarka, Wioleta Pająk, która zablokowała piłkę nogami, wracając przez boisko między słupki. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do elblążanek. Stratę do 5 goli zmniejszyła Nikola Głębocka.

Po zmianie stron kobierzyczanki sukcesywnie podwyższały przewagę. Po kontrze wykończonej przez Mariolę Wiertelak, jej zespół prowadził 18:10 (34’). Przyjezdne często szukały podań do obrotowej, gdzie na dobrych pozycjach ustawiała się Barbara Choromańska. Przy dziewięciu bramkach straty, o czas poprosił Marcin Pilch (21:12 w 40’). Rozmowa z zespołem poskutkowała, bo Start złapał wiatr w żagle i znów zdołał zmniejszyć straty (22:16 w 46’).

Kobierzyczanki popełniały, co prawda, sporo niewymuszonych błędów, ale cały czas kontrolowały przebieg spotkania. Mimo ambitnej postawy, rywalki z Elbląga nie były w stanie zbliżyć się do wicemistrzyń Polski i ostatecznie KPR Gminy Kobierzyce pewnie zwyciężył 26:20.

Na MVP spotkania wybrano po raz drugi w sezonie Brazylijkę Vitorię Macedo, a najlepszą zawodniczką zespołu z Elbląga została Joanna Wołoszyk.

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 26:20 (15:10)

KPR: Kowalczyk, Zima – Olek, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 3, Buklarewicz 3, Janas 2, Wiertelak 2, Kozioł 1, Ważna 4, Domagalska, Ivanović, Despodovska 2, Wicik 3, Macedo 6.

EKS: Hypka, Pająk, Żarnoch – Choromańska 1, Dworniczuk 1, Peplińska, Owczarek 1, Szczepanik, Wołoszyk 8, Kostuch 2, Głębocka 2, Kopańska 4, Tarczyluk 1.