Pożyczka online - jak to działa?

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-09-15 07:48 | Zmodyfikowano: 2021-09-15 07:50
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Pożyczki pozabankowe - czym różnią się od bankowych?


Główną różnicą między pożyczką bankową, a pozabankową jest instytucja, przez którą zostaje udzielana. Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka bankowa udzielana jest przez bank, pożyczka pozabankowa natomiast przez instytucję pozabankową, czyli tzw. parabank. Wiele osób decyduje się na pożyczkę pozabankową przede wszystkim dlatego, że o wiele łatwiej jest ją otrzymać. Decyzja o przyznaniu pożyczki zostaje podjęta w wyniku oceny zdolności kredytowej. Aby ocena ta była pozytywna, konieczne jest spełnienie wielu różnych warunków. Pod uwagę bierze się przede wszystkim stałą pracę, historię w BIK czy właśnie zdolność, czyli wypłacalność. Zaletą pożyczki online jest niewątpliwie o wiele mniejszy kłopot z jej otrzymaniem. W wielu przypadkach zdolność kredytowa w ogóle nie jest sprawdzana, a pożyczkę online możesz otrzymać na swoje konto bankowe nawet w godzinę. Przyznanie pożyczki zależy od o wiele prostszych do spełnienia kryteriów.


Pożyczki online - jak to działa?


To proste! Wystarczy, że wejdziesz na stronę pożyczki online supergrosz.pl i określisz, jak wysokiej pożyczki oczekujesz i na jak długi okres spłacania, czyli na ile rat. System sam wyliczy, jak wysokie będą raty, ile wyniesie oprocentowanie. Jeśli zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki, pieniądze zostaną przelane na konto w zaledwie kilka chwil. To naprawdę proste.


Od czego zależy całkowity koszt pożyczki?


Całkowita kwota pożyczki różni się od kwoty pożyczonej od instytucji. Dlaczego tak jest? Oczywiście, należy wziąć pod uwagę oprocentowanie, ustalone przez dane firmy pożyczkowe. W efekcie, każdego miesiąca płacimy ratę kredytu podwyższoną o odsetki.

Oprocentowanie pożyczki może być stałe lub zmienne, przy czym pożyczki krótkoterminowe są często wyżej oprocentowane od pożyczki gotówkowej z banku. Zaletą pożyczki z instytucji pozabankowej jest przede wszystkim brak zbędnych formalności, które w banku potrafią zająć naprawdę sporo czasu. Nie musisz podawać wysokości uzyskiwanych dochodów, nie musisz przedstawiać umowy o pracę czy innych dokumentów. Udzielenie pożyczki jest szybkie i bezproblemowe.

 

 

REKLAMA
Reklama