Dwa muzea z Dolnego Śląska nagrodzone prestiżową Sybillą 2020

PP/PAP | Utworzono: 2021-09-22 20:05 | Zmodyfikowano: 2021-09-22 20:05
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Grand Prix 41. Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2020 otrzymało Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku za wystawę "Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935".

Wśród laureatów znalazły się dwie placówki z Dolnego Śląska. W kategorii "Wystawy czasowe" Sybillę 2020 otrzymało Muzeum Narodowe we Wrocławiu za wystawę "Willmann. Opus magnum".

W kategorii "Zarządzanie" Sybillę 2020 przyznano Muzeum Ceramiki w Bolesławcu za "Budowanie sieci współpracy w ramach lokalnych, krajowych i międzynarodowych projektów jako model zarządzania na przykładzie Muzeum Ceramiki w Bolesławcu".

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla to ogólnopolski, coroczny konkurs, mający na celu wyłonienie i promocję najlepszych przedsięwzięć polskich muzeów. Organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku "Sybilla" jest - od pierwszego konkursu w 1980 r. - traktowane jako jedna z najwyższych form uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie. P

Od 2011 r. organizatorem Sybilli jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama