Ponad 3 miliony złotych dla samorządów Zagłębia Miedziowego

Andrzej Andrzejewski, PP | Utworzono: 2021-09-28 08:40 | Zmodyfikowano: 2021-09-28 08:40
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

- Już drugi rok z rzędu takimi dotacjami wspomagamy naszych sąsiadów - tłumaczy Andrzej Kensbok wiceprezes ds. finansowych w największej dolnośląskiej spółce - KGHM "Polska Miedź".

- Przede wszystkim na działalność gmin. Tam gdzie potrzeby są największe: szkolnictwo, wypoczynek, ochrona zdrowia. Chcemy kontynuować nasz program dobrego sąsiedztwa z gminami. Widzimy te potrzeby. Mamy możliwości finansowe. Jest to zgodne z naszą polityką i robimy to chętnie.

Ćwierć miliona z tej puli trafiło do Żukowic. - Dzięki tej dotacji przebudujemy gminny ośrodek zdrowia, ośrodek pomocy społecznej i upiększymy miejscowość Kamiona - wylicza wójt Krzysztof Wołoszyn.

- KGHM działa na naszym terenie, na terenie gminy Żukowice, bo za chwilę będą kolejne budowy szybów, itd. To jest generalnie element synergii, społeczna odpowiedzialność biznesu. Jeżeli jest taka wola z jednej i z drugiej strony, to działa na rzecz mieszkańców - tylko i wyłącznie.

Dotacje celowe z "Polskiej Miedzi" to tylko niewielki ułamek kwot, jakie z koncernu wpływają na konta pobliskich samorządów. Jedynie z tytułu podatków gminnych holding wypłaca co roku około 180 mln złotych. Pokaźną kwotę stanowią też opłaty środowiskowe.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama