Sztuki wizualne w RWK 39/2021

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-09-29 19:00 | Zmodyfikowano: 2021-09-29 19:01
A|A|A

Fot. RWK


Od połowy września 66P gości peruwiańskiego artystę Maríę Abaddona, który pracuje nad instalacją "Mięso mielone". Procesowi powstawania dzieła będzie można przyjrzeć się 4 i 6 października, a premiera instalacji i wernisaż wystawy odbędzie się 8 października. W temat wprowadzili nas Maria Abaddon, kuratorka Inés R. Artola, Dorota Wierzbicka i Mirek Chudy.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


"Xiążęta" to tytuł wydanej właśnie przez Fundację SPLOT fotoksiążki
 związanego przez wiele lat Wrocławiem, aktualnie warszawianina Janusza Dąbkiewicza. Uchwycone przez niego intrygujące, puste w 2011 roku przestrzenie Muzeum Książąt Czartoryskich oglądać mogliśmy już cztery lata temu w galerii Miejsce przy Miejscu 14, a niebawem podyskutujemy o nich w Żyjni w BWA Dizajn. Posłuchaj rozmowy z autorem zdjęć.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od 8 października w Centrum Kultury Agora zaprasza na wystawę plakatów Jakuba Kamińskiego - pedagoga, projektanta graficznego, twórcy plakatów, ilustracji i okładek książkowych. O "Flakach z Olejem" porozmawiałem z Jakubem Kamińskim i Anetą Młyńską - Wójcik.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od 19 do 22 października potrwa w sieci 5. edycja konferencji „Miasto i Kultura” realizowana w ramach organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław programu Praktycy Kultury. Krzysztof Bielaszka opowiedział o zaplanowanych rozmowach na temat budowania nowej wizji dla osób zajmujących się programowaniem i organizacją w instytucjach kultury - zachowującej równowagę między pracą a życiem prywatnym, opartej o dobrostan osób tworzących kulturę, a także przyjazne środowisku wykorzystanie nowych technologii.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama