Niezbędne wyposażenie kuchni - co wybrać?

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-10-06 12:10 | Zmodyfikowano: 2021-10-06 12:12
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Lodówka — niezbędny sprzęt do przechowywania żywności

Funkcja lodówki jest oczywista. Przechowywana w niej żywność ma dłużej zachować świeżość. Jednak to oczywiście nie wszystko. Nowoczesne systemy powalają na jej automatyczne rozmrażanie. Przedłużają też świeżość warzyw i owoców w odczuwalny sposób. Mała lodówka w pełni zaspokoi potrzeby pary lub niewielkiej rodziny. Będzie też bardziej energooszczędna niż duży model. Wyposażenie kuchni rodziny, która przechowuje zapasy na wiele dni, musi oprócz przestronnego wnętrza lodówki przewidywać także dostęp do zamrażarki. Pozwoli ona zarówno na zgromadzenie potrzebnych do przygotowania obiadów półproduktów, jak i gotowych dań, które wymagają jedynie podgrzania. Taki sposób planowania obiadów znacznie skróci czas ich przyrządzania. W kryzysowych sytuacjach będzie można sięgnąć po wcześniej przygotowane zapasy i jedynie je podgrzać. 


Co powinno znaleźć się w dobrze wyposażonej kuchni?

Kuchnia to serce domu. Aby sprawnie funkcjonowała i zachęcała mieszkańców do spędzania w niej czasu, musi być dobrze zaplanowana i funkcjonalna. Wszelkie akcesoria kuchenne powinny mieć swoje miejsce, tak aby uniknąć chaosu i problemów z ich odnalezieniem. Przygotowywanie potraw powinno odbywać się na dobrej jakości kuchence, która skróci czas tak rutynowych czynności jak, chociażby zagotowanie wody. Naczynia, które przy regularnym gotowaniu brudzą się w zastraszającym tempie, dobrze jest myć w zmywarce.

Lista rośnie, ale jak to wszystko pomieścić w niewielkiej kuchni lub takiej o nietypowym kształcie? Potrzebny będzie pewien kompromis, poszukiwanie kreatywnych rozwiązań oraz określenie naszych priorytetów. Sprawdzi się podwójna lista określająca, co musi się znaleźć koniecznie w wyposażeniu naszej kuchni oraz bez czego możemy się obyć. Ze sprzętów takich jak lodówka i kuchenka nie możemy zrezygnować. Dlatego warto zainwestować w nie więcej pieniędzy, ponieważ zostaną z nami na długie lata. Lodówki Samsung oraz lodówka Whirlpool, to wiodący na runku producenci sprzętu AGD, w których urządzenia warto zainwestować, urządzając swoją kuchnię. 

REKLAMA
Reklama