Zakochał się w Karkonoszach

Krzysztof Borys | Utworzono: 2021-10-09 11:36 | Zmodyfikowano: 2021-10-09 11:35
A|A|A

Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu

Rok 2021, ustanowiony rokiem Tadeusza Różewicza, to okazja do przybliżenia sylwetki artysty. W Karpaczu, mieście które pod koniec życia Różewicz upodobał sobie jako miejsce pracy i wypoczynku, odsłonięto tablicę upamiętniającą setną rocznicę urodzin artysty. Najchętniej odwiedzanym przez Tadeusza Różewicza miejscem w Karpaczu było właśnie Muzeum Sportu i Turystyki, przy którym umieszczono pamiątkową tablicę, ale to ludzie sprawiali, ze Różewicz z chęcią wracał w Karkonosze - mówił Kamil Różewicz, syn poety:

Tadeusz Różewicz przywiązanie do Karkonoszy i ludzi tu napotkanych opisywał w swoich utworach, ale i sam bywał inspiracją. Pojawiał się w pracach wspomnianej Teresy Kępowicz czy Leszka Leguta. Pochówek na cmentarzu luterańskim przy kościele Wang w Karpaczu Górnym był ostatnią wolą zmarłego w 2014 roku Różewicza.

Na tablicy widnieje dedykacja: Tadeuszowi Różewiczowi, poecie, dramaturgowi, prozaikowi w setną rocznicę urodzin i fragment jego wiersza "Liczę sobie 75 lat i wypisz wymaluj, zakochałem się w Karkonoszach".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama