BC Polkowice gromi, Ślęza przegrywa w Lublinie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-10-09 21:44

Mecz w Polkowicach zaczął się sensacyjnie, bo drużyna gospodarzy przegrywała po 90 sekundach 0:9. W połowie pierwszej kwarty dolnośląski zespół wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca. BC było lepsze w każdym elemencie - poza skutecznością rzutów za trzy punkty - szczególnie w zbiórkach 53:36. Najlepszą zawodniczką Polkowic była Stephanie Mavunga, która zdobyła 20 punktów i 12 zbiórek. Double-double miała także Artemis Spanou 11 punktów i 10 zbiórek.

BC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec 95:63 (31:18, 23:11, 18:23, 23:11)

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 20, Sasa Cado 14, Artemis Spanou 11, Feyonda Fitzgerald 10, Sylwia Bujniak 9, Weronika Gajda 8, Klaudia Gretchen 8, Weronika Telenga 6, Bożena Puter 3, Aleksandra Zięborska 3, Alicja Grabska 3, Julia Jeziorna 0;

CTL Zagłębie Sosnowiec: Nina Bogicevic 20, Aishah Sutherland 16, Helga Sarah Sagerer 13, Jessica January 8, Aleksandra Wojtala 4, Zayn Arden Urbaniak-Dornstauder 2, Klaudia Wnorowska 0, Marika Grzegorowska 0, Karolina Zuziak 0, Sylwia Wojtylas 0.

Ciekawsza rywalizacja toczyła się w Lublinie. Ślęza do przerwy prowadzała z miejscową Pszczółką 33:30. Po powrocie z szatni wrocławianki grały jednak słabiej. W trzeciej kwarcie rzuciły zaledwie 7 punktów, a straciły dwa razy więcej. Mimo to jeszcze na 6 minut przed końcem po trójce Dominique Wilson Ślęza prowadziła 48:44. Do końca meczu to jednak zespół gospodarzy zanotował serię 14:4 i zawodniczki Arkadiusza Rusina poniosły pierwszą porażkę w sezonie.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław 58:52 (13:13, 17:20, 14:7, 14:12)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Martina Fassina 13, Kamiah Smalls 13, Ivana Jakubcova 11, Natasha Mack 10, Aleksandra Stancev 7, Klaudia Niedźwiedzka 2, Natalia Kurach 2, Zuzanna Sklepowicz 0, Wiktoria Duchnowska 0, Emilia Kośla 0;

1KS Ślęza Wrocław: Dominique Wilson 16, Patricia Bright 11, Julia Drop 8, Karolina Stefańczyk 5, Michaela Fekete 5, Anna Jakubiuk 4, Agata Szmyrka 3, Wiktoria Kuczyńska 0, Monika Jasnowska 0.