Wrocław: Strach się bać? Blisko połowa skontrolowanych autobusów jest niesprawna

GN | Utworzono: 2021-10-14 12:43 | Zmodyfikowano: 2021-10-14 12:44
A|A|A

fot. dolnyslask.witd.gov.pl

Dolnośląscy inspektorzy skontrolowali w środę 23 autobusy, którymi realizowane są przewozy na terenie Wrocławia. Inspektorzy sprawdzali pojazdy z zajezdni autobusowej przy ulicy Gazowej we Wrocławiu. Prawie połowa z pojazdów miała poważne usterki. W 10 przypadkach skutkowały one zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych, a 6 pojazdów nie dopuszczono do ruchu.

"Dbając o bezpieczeństwo pasażerów korzystających z autobusów komunikacji miejskiej, Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego będzie kontynuowała kontrole we wskazanym zakresie" - czytamy na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu.

Oświadczenie Prezesa MPK Wrocław Krzysztofa Balawejdera:

W związku z kontrolą Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzoną w firmie Michalczewski sp. z o.o. informuję, że niezwłocznie po uzyskaniu informacji o jej wynikach odbyłem rozmowę z kierownictwem firmy. Wezwałem je do przedstawienia pisemnych wyjaśnień każdego stwierdzonego przypadku uchybień. W przyszłym tygodniu spotkamy się osobiście, by podsumować te działania.

Należy dodać, że zdecydowana większość wozów firmy Michalczewski (8 z 10), których stan został zakwestionowany, już dziś odzyskała dowody rejestracyjne. Podkreślam ponadto, że każdy przewoźnik odpowiada indywidualnie za stan techniczny swojego taboru i spoczywa na nim obowiązek przestrzegania ustaw i przepisów regulujących jego prace.

Krzysztof Balawejder

Prezes MPK Wrocław

 






REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Bbb
2021-10-15 18:03:28
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dokładnie, po co politykować. Chodzi o bezpieczeństwo. Już rzygać się chce nie wejdziesz - nieważne jaki temat to tylko goownoburza pisowsko-peowska. Dajecie się szczuć nawzajem a politycy Was łacha drą przy woodeczce. Oni z tego żyją i są to samo warci....
~Koti
2021-10-15 12:06:26
z adresu IP: (145.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie mieszałbym do tej sprawy polityki.
~Realista
2021-10-15 10:41:45
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 1
No tak tęczowy jaco potrafił zadzwonić do Krzysia że kierowcy źle się wypowiadają w TV o mieście. Kierowcy zawieszeni zostali za to że wyrazili swoją opinię. Widocznie na tym polega właśnie tolerancja tęczowego jaca i jego przydupasów. Oj skończy się kadencja i kolejnej nie będzie...
~Psychopata chorban
2021-10-15 09:51:23
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 3
W normalnym kraju ten gruby kindybał wyleciałby na zbity ryj.
~Zakorkowany
2021-10-15 07:24:30
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pozostają tylko hulajnogi...
~Tutejszy
2021-10-15 07:19:34
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -5
Pisowska szczujnia w natarciu , przypadkiem przechodzili z aparatem fotograficznym obok zajezdni ? Jest mały problem te autobusy stały w zajezdni nie woziły ludzi ! Po drugie są to autobusy prywatnej firmy nie wrocławskiego MPK
~mąż Kaczyńskiego
2021-10-15 01:55:47
z adresu IP: (88.5.xxx.xxx)
Ocena: -4
J***ć pis
~www
2021-10-14 23:08:32
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Taak. Kasa na drogi rowerowe jest, a na bezpieczny transport autobusem już nie ma. Podziękujmy akcji miasto, tumw i przyjazny wrocław za forsowanie tych rowerów.
~Tom
2021-10-14 21:43:04
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -6
Poziom tego forum jest jak z paska TVPIS. A ktore to polskie miasto jest swietnie zarzadzane przez nominata PISu...Radom?
~Szczepan
2021-10-14 20:33:12
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ale za to można się szczypać po trzykrotnie
~Turek
2021-10-14 19:48:35
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 7
Tylko niezależny prezydent! Zadnych partyjnych nominatów a już na bank żadnych z PO. Złodziejstwo mają we krwi.
~Sunik
2021-10-14 19:46:55
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 7
Znowu wybierzcie na prezydenta nominata Tuska i PO. Do boju wrocławianie.
~Alfons
2021-10-14 19:23:01
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ciekawe jaki wpływ na stan techniczny pojazdów w tym autobusów mają dziury na wrocławskich ulicach.
~pasażer MPK
2021-10-14 17:26:45
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
Kiedy kierowcy przekazują sobie autobus mówią czy jest sprawny czy ma jakieś usterki. Często są to już usterki wielokrotnie zgłaszane.
~Piotr
2021-10-14 14:43:02
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 17
Ekologiczne autobusy z wyciekami oleju. Brawo! Tak trzymać!
~Jaś Fasola
2021-10-14 13:56:20
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 24
Tak to jest, jak żydokomuna rządzi miastem!!! Drodzy Mieszkańcy Wrocławia, nadal macie zamiar głosować w wyborach samorządowych na tą złodziejską opcję? Przecież oni traktują Was jak stado baranów do strzyżenia kasy!!!
~piotrek
2021-10-14 13:45:20
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -4
kolejny popis dziennikarstwa prw - zapomnieliscie dodac , ze to podwykonawca MPK. szkoda, ze rzetelnosci dziennikarzy nikt tak nie sprawdza, jak autobusy....