Ubezpieczenie na życie we Wrocławiu – gdzie szukać tanich ofert?

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-10-15 09:10 | Zmodyfikowano: 2021-10-15 09:10
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Co to jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to gwarancja, która zapewnia wsparcie finansowe, którego Ty i Twoja rodzina potrzebowalibyście, gdyby przydarzyło Ci się coś poważnego. W przypadku wariantu podstawowego jest to najczęściej wypłata z powodu śmierci ubezpieczonego. W opcjach rozszerzonych znajdziesz m.in. zgon z innej przyczyny np. w wyniku nieszczęśliwego wypadku, całkowite i trwałe kalectwo, pobyt w szpitalu, rehabilitację po urazie, poważne zachorowanie.

Bardzo ważne jest, aby szczegółowo określić, kto będzie beneficjentem polisy, ponieważ jeśli nie zostanie to wykonane prawidłowo, w przypadku roszczenia odszkodowanie trafi do spadkobierców prawnych ubezpieczonego. Jednak ze względu na dużą różnorodność ofert na obecnym rynku warto wiedzieć, gdzie szukać korzystnych i odpowiednich ofert dla siebie.


Dlaczego warto ubezpieczyć się na życie we Wrocławiu?

Mieszkanie w dużym mieście takim jak Wrocław wiąże się z większym ryzykiem uszczerbku na życiu lub zdrowiu. Poruszanie się po ruchliwych ulicach, narażenie na wypadki w czasie pracy, większe zanieczyszczenie powietrza i związane z nimi ryzyko pojawienia się groźnych chorób to tylko niektóre przykłady tego, co może stanowić zagrożenie. Dlatego w myśl zasady „przezorny zawsze ubezpieczony” warto zdecydować się na ubezpieczenie – zwłaszcza, gdy ma się rodzinę.

Polisa na życie daje osobom uposażonym (wskazanym w umowie przez ubezpieczonego) finansowe zabezpieczenie, które można wykorzystać np. na opłacenie studiów dziecka, gdy nastąpi nagły zgon głównego żywiciela rodziny. W pakietach rozszerzonych, gdy ubezpieczeniu podlega np. poważne zachorowanie i wynikająca z niego niezdolność do pracy, często jest także wsparciem osób, które mają kredyt hipoteczny. Wówczas chwilowa niedyspozycja lub trwałe kalectwo nie zrujnują marzeń o własnych czterech ścianach.


Gdzie szukać tanich ofert polisy na życie?

Kiedy już zdecydujesz się na ubezpieczenie na życie, nie powinieneś rzucać się na pierwszą ofertę, jaką znajdziesz. Po pierwsze, musisz wiedzieć, jakie są Twoje potrzeby, aby jak najlepiej dobrać ochronę ubezpieczeniową, a także dokładnie poznać, co oferuje Ci dana firma ubezpieczeniowa. Musimy poszukać ubezpieczenia, które pozwoli wybrać ochronę, która Cię najbardziej interesuje. Czy ma być to tylko pakiet podstawowy, który obejmuje wypłatę w przypadku zgonu, czy rozszerzony. Im większym będzie zakres ochrony, tym wyższa będzie składka. Jej wysokość możesz obliczyć online np. na stronie: https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator.

To, ile zapłacisz za polisę na życie, zależy nie tylko od zasięgu ubezpieczenia, ale także od innych czynników. Chodzi tu m.in. o:

  • Wiek – młodsze osoby zazwyczaj płacą mniej, bo statystycznie są mniej podatne na zachorowanie.
  • Stan zdrowia – obecność lub przebycie poważnej choroby np. zawału serca podnosi cenę.
  • Wykonywany zawód lub uprawiane sporty – ryzyko zawodowe lub sportowe wiąże się z wyższymi kosztami.
  • Sumę ubezpieczenia – im wyższa kwota do wypłaty po zdarzeniu, tym droższa składka.
  • Rodzaj polisy ubezpieczeniowej – tańsze są grupowe i ochronne, a droższe zawierane indywidualnie, oszczędnościowe i inwestycyjne.
  • Czas trwania umowy – im dłuższa, tym taniej.
  • Częstotliwość opłacania składek – opłacenie rat na rok z góry może je obniżyć.

Warto chronić siebie i swoich bliskich przed nieprzewidzianym. Niektórzy eksperci zalecają, aby suma ubezpieczenia na życie była równa podstawowym wydatkom Twojej rodziny przez okres od trzech do pięciu lat. To wystarczy, by osoby, które pozostają na Twoim utrzymaniu, miały zapewnioną równowagę finansową, gdy Ciebie zabraknie lub będziesz w niedyspozycji.

 

REKLAMA
Reklama