Kabina prysznicowa - dopasuj ją do łazienki

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-10-15 15:59
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora

Naprawdę bardzo trudno jest wyobrazić sobie funkcjonalny i wygodny dom, w którym nie ma odpowiednio zaprojektowanej łazienki. W końcu łazienka to miejsce, w którym można zadbać o higienę, załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, ale też odstresować się po ciężkim dniu. Dlatego warto zrobić wszystko, by okazała się ona miejscem komfortowym, estetycznym i funkcjonalnym. To wszystko może wydawać się całkiem trudne do zrobienia, ale przecież wcale nie musi tak być. Na szczęście dawno już minęły czasy, w których znalezienie odpowiedniego wyposażenia do łazienki było bardzo trudne albo nawet niemożliwe. W dzisiejszych czasach możesz urządzić przepiękną łazienkę nawet bez konieczności wychodzenia z domu, bo wszystko sprawnie i szybko zamówisz online. Warto z tego korzystać - w końcu twoja łazienka musi być miejscem, w którym dobrze i przyjemnie spędza się czas.

  1. Rola kabiny prysznicowej w aranżacji łazienki
  2. Nowoczesne kabiny prysznicowe
  3. Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?
  4. Zalety kabin prysznicowych


Kabina prysznicowa a aranżacja łazienki

Jeśli myślisz o aranżacji łazienki, w pierwszym etapie musisz się zastanowić jakie elementy powinny się znaleźć w tym pomieszczeniu. Czy w łazience będzie znajdował sedes, bidet czy wyznaczysz dla nich osobną toaletę. Następne odwieczne pytanie to, wanna czy prysznic? A może masz na tyle dużą łazienkę, że zmieszczą się obydwa te elementy. Jeśli już zdecydujesz się na wybór kabiny prysznicowej, musisz odpowiedzieć sobie na szereg dodatkowych pytań. Takich jak, jakiego producenta wybrać, jaki typ, rozmiar, styl oraz kolorystykę. W końcu kabiny prysznicowe są bardzo różne i nie zawsze uda ci się dopasować każdą do każdej łazienki. Na szczęście kabiny prysznicowe to z każdym rokiem coraz bardziej rozrastający się segment rynku. Więc jeśli tylko się postarasz, zajdziesz idealną kabinę do swojej własnej łazienki. Najpopularniejszymi kabinami są kabiny w szkle przezroczystym, które optycznie powiększa łazienkę i zapewnia większą ilość światła. Kolejnym wyborem są szyby mleczne, poziomy pas satynowy lub matowe. Sposób otwierania kabiny prysznicowej też ma tu całkiem spore znaczenie. Tak samo jak grubość szkła i jego przejrzystość. Jeśli chodzi o sposób otwierania, najczęstszym wyborem są drzwi otwierane lub przesuwne oraz coraz częściej wybierane do minimalistycznych wnętrz tzw. Walki-IN, czyli kabiny nie posiadające drzwi. To wszystko może ci się wydawać nieistotne - w końcu, możesz pomyśleć, że co za różnica czy szkło przezroczyste czy mleczne jest w twojej kabinie, szkło to szkło. Faktycznie, szkło to szkło, jednak z punktu widzenia aranżacji wnętrz ma ono naprawdę ogromne znaczenie i nie wolno ci o tym zapomnieć. Dobrze dobrana kabina prysznicowa będzie nie tylko miejscem, w którym zadbasz o higienę i zrelaksujesz się, ale też miejscem, które będzie olbrzymią ozdobą twojej łazienki. Dlatego poświęć na ten wybór dość czasu. Kabiny prysznicowe są w końcu bardzo ważne w każdej przestrzeni, która ma być łazienką. 


Nowoczesne kabiny prysznicowe

Jak zdefiniować nowoczesną kabinę prysznicową ? Nowoczesna kabina prysznicowa to przede wszystkim taka, która odpowiada aktualnym trendom rynkowym. Głównymi nurtami, które obserwujemy w ostatnich latach to minimalizm oraz industrializm. Jednak prawda jest taka, że muszą one przede wszystkim pasować do reszty pomieszczenia, dlatego nie każda kabina prysznicowa jest właściwa do każdej łazienki. Jeśli chodzi o minimalistyczne wnętrze to na pewno wkomponuje się kabina bez profilowa typu Walk-In. Do pomieszczenia industrialnego idealnie wpasuje się Loft-owa kabina o czarnych profilach z czarnymi nadrukami na szybie. Musisz wziąć pod uwagę naprawdę wiele, by utrzymać łazienkę w nowoczesnych aranżacjach. Wszystko jednak sprowadza się do tego, by była to kabina przede wszystkim dopasowana do Twoich potrzeb, również estetycznych.


Kabiny prysznicowe z brodzikiem czy bez?

Dobór brodzika jest również bardzo ważny, często to on determinuje wybór kabiny. Jeśli mamy niewielkie pomieszczenia, a poszukujemy miejsca na wykąpanie małych dzieci, namoczenia nóg lub prania, dobrych rozwiązaniem będzie kabina na wysokim brodziku. Alternatywą dla tego rozwiązania, może być również wanna z parawanem nawannowym. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, które rozwiązanie jest lepsze, musimy sami odpowiedzieć sobie na to pytanie. Aspekt praktyczny jest najważniejszy, w końcu chodzi o to, by było ci wygodnie i przyjemnie, a przy tym udało się zachować pełną higienę bez żadnego problemu. Jednak to właśnie kabiny prysznicowe na niskim brodziku lub montowane na posadzce są w ostatnich czasach najchętniej wybierane. I tak naprawdę nic w tym dziwnego. Z łatwością da się je dopasować do każdej łazienki, zarówno tej mniejszej. jak i większej. Poza tym sporo ludzi po prostu ceni sobie ich elegancki wygląd. Wiedzą o tym też producenci, którzy starają się dostarczyć swoim klientom jak najlepsze rozwiązania, dopasowane do każdej łazienki. Niezależnie czy w kwestii drzwi, brodzika czy wymiarów - produkty tego typu można znaleźć bez problemu tak, by dopasować je do potrzeb danego pomieszczenia. Najważniejsze to poznać wymiary. Zmierzyć krótszy bok i dłuższy bok, a potem sprawdzić, czy taka kabina zmieści się w tym miejscu pomieszczenia, w którym została przewidziana. Należy sprawdzić czy umiejscowienie nie będzie kolidować z innymi elementami łazienki. Biorąc pod uwagę te wszystkie elementy na pewno dokonany odpowiedniego wyboru.


Zalety kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa jest mniejsza od wanny, przez co zajmuje mniej miejsca i łatwiej ją dopasować do określonej przestrzeni. Dużym udogodnieniem może być kabina dla osób starszych lub niepełnosprawnych, które mają ograniczenia ruchowe. Dla takich osób stworzono kabiny z montażem na posadzce z szerokim kontem otwarcia, tak aby w razie potrzeby wjechać do kabiny wózkiem. Samo branie prysznica ma też sporo zalet nad kąpielą w wannie - zajmuje mniej czasu, można to zrobić szybciej, a przy tym to bardziej ekologiczny sposób dbania o siebie. Podczas jednego prysznica bowiem zużywa się dużo mniej wody niż podczas jednej kąpieli w wannie. A o wodę należy dbać i ją oszczędzać. Dlatego jeśli chcesz żyć bardziej w stylu ekologicznym to prysznic jest czymś dla ciebie.

REKLAMA
Reklama