Przesądziły detale. Chrobry pokonany w Kwidzynie

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2021-10-16 21:15 | Zmodyfikowano: 2021-10-16 21:15

Mecz rozpoczął się od bramki Jakuba Orpika, na co kwidzynianie odpowiedzieli trafieniami Nikodema Kutyły (karny) i Ryszarda Landzwojczaka. W 5. minucie do remisu doprowadził jednak Dawid Przysiek. Wyrównana sytuacja utrzymywała się do 12. minuty i kolejnej bramki Przysieka z rzutu karnego – 7:7. Chwilę później głogowskiego bramkarza po raz kolejny z rzutu karnego pokonał Nikodem Kutyła, po czym na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy wyprowadził Arkadiusz Ossowski – 9:7. Od 15 minuty kwidzynianie stracili jednak impet, a inicjatywę przejęli goście. Co prawda Dawid Przysiek nie wykorzystał kolejnego rzutu karnego, ale głogowianie zdobyli 5 bramek z rzędu i po 22 minutach gry prowadzili w Kwidzynie 12:9. Dominację rywali kwidzynianie przerwali dopiero w 23. minucie, w odpowiedzi rzucając gościom także 5 bramek. W efekcie na 2 minuty przed końcem meczu podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego prowadzili we własnej hali 14:12. W końcówce skuteczna gra Kacpra Grabowskiego pozwoliła głogowianom na zmniejszenie strat do jednej bramki, jednak minimalna przewaga na parkiecie nadal należała do miejscowych.

Po przerwie potwierdziły to trafienia Roberta Orzechowskiego i Patryka Grzenkowicza, które powiększyły prowadzenie MMTS-u do wyniku 17:14. Trzybramkowa przewaga utrzymywała się do 40. minuty – 21:18. Wówczas głogowianie poprawili swoją grę, zdobywając 6 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach gospodarzy. W efekcie po 48. minutach podopieczni trenera Vitalija Nata nie tylko odrobili straty, ale wyszli na skromne prowadzenie – 23:24. MMTS zdołał jednak po bramkach Kutyły, Jędrzeja Zieniewicza i Alana Guziewicza odzyskać prowadzenie w tym spotkaniu – 26:24. Co więcej, w 56. minucie trafienia Wiktora Jankowskiego i Zieniewicza powiększyły przewagę kwidzynian do 3 goli– 29:26. Mimo ambitnej postawy rywali w końcówce spotkania MMTS nie wypuścił już wygranej z rąk, inkasując komplet punktów.

MMTS Kwidzyn – Chrobry Głogów 31:29 (15:14)

MMTS: Szczecina, Dudek – Kornecki 1, Grzenkowicz 4, Orzechowski 2, Krieger, Zieniewicz 3, Kutyła 5, Majewski 1, Guziewicz 3, Ossowski 4, Nastaj 3, Szyszko 2, Pluczyk, Landzwojczak 2, Jankowski 1.

Chrobry: Dreviankin, Klupś – Grabowski 6, Zdobylak 3, Warmijak, Przysiek 3, Kosznik 2, Orpik 2, Jamioł, Krzysztofik 1, Matuszak 3, Włoskiewicz 1, Paterek 7, Skiba 1.

MVP spotkania: Arkadiusz Ossowski (MMTS).