Szczypiornistki Zagłębia Lubin zaczynają pucharową przygodę

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2021-10-21 17:30 | Zmodyfikowano: 2021-10-21 17:30
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zmierzą się w piątek i sobotę z Bruhl Handball.

W tym sezonie szwajcarskiej ekstraklasy zespół Bruhl zanotował cztery zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę, dzięki czemu przewodzi ligowej stawce. Ostatnie, wyjazdowe spotkanie z Thum zespół wygrał 25:20. Klub od lat należy do ścisłej czołówki w swoim kraju, a od 2009 roku pięciokrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Szwajcarii.

Tym samym Bruhl jest stałym uczestnikiem europejskich pucharów, jednak Europy nie zawojował. Drużyna w ostatnich latach odpadała już po pierwszych rundach, przegrywając rywalizację między innymi z ekipami ze Szwecji, Turcji, Rosji czy Francji. Co ciekawe LC Brühl Handball w 2015 roku rywalizował w Pucharze EHF z Pogonią Szczecin, przegrywając dwa mecze 23:31 i 19:28. .

Skład Bruhl oparty jest na rodzimych zawodniczkach, wspartych szczypiornistkami z kilku innych krajów, w tym Austrii, Węgier, Niemiec czy Chorwacji. W ekipie wicemistrzyń Szwajcarii występuje także dobrze znana z występów w nieistniejącej już drużynie z Gdyni, Kinga Gutkowska.

Lubinianki mają za sobą udane występy w rozgrywkach ligowych. Teraz mogą skupić się na pucharowym rywalu. Zagłębie wygrało sześć na siedem spotkań. Jedynej porażki doznało w meczu z Perłą Lublin. Pozostałe spotkania zawodniczki Zagłębia wygrały za trzy punkty i są samodzielnym liderem rozgrywek. Do rywalizacji ze szwajcarską ekipą mistrzynie Polski przystąpią podbudowane derbową wygraną w szlagierowym meczu z KPR-em Kobierzyce. Za nami pierwsza runda rozgrywek ligowych, w których wygraliśmy sześć na siedem spotkań. Czasu przed pierwszym piątkowym meczem nie ma już zbyt wiele, ale na pewno będziemy bardzo dobrze przygotowane pod pierwszego rywala w europejskich rozgrywkach – dodaje trener Zagłębia Bożena Karkut.

Na zwycięzcę pary Zagłębie Lubin – Bruhl Handball w trzeciej rundzie eliminacji czeka już rosyjska Zwiezda Zwienigorod. Utytułowana rosyjska drużyna w 2008 roku wygrała prestiżowe rozgrywki Ligi Mistrzyń.

Piątkowy mecz w hali w Lubinie rozpocznie się o 17, a sobotnie spotkanie o 14.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama