PP: Koniec serii PGE Turowa

| Utworzono: 2010-12-07 21:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. ksturow.eu

Turów w Starogardzie Gdańskim zaprezentował się znakomicie. Szkoda tylko, że przez 12 minut. Potem było momentami źle, a momentami tragicznie. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy przerwali serię pięciu kolejnych zwycięstw drużyny Jacka Winnickiego.

Zgorzelczanie początek mieli piorunujący. Trafiali raz za razem, a Polpharma nie mogła przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę Turowa. Po pierwszej kwarcie było 24:10, a po kolejnych dwóch minutach drugiej kwarty zgorzelczanie prowadzili już różnicą 20 punktów! Wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty, a Turów spokojnie będzie kontrolował grę. Niestety, grać przestał. Skuteczni na początku meczu Torey Thomas, Konrad Wysocki i Ivan Koljević przestali trafiać, a w obronie zrobiła się wielka dziura, co szybko wykorzystali gracze gospodarzy. Zdobyli 13 punktów z rzędu i mecz rozpoczął się od nowa, bo do przerwy Turów prowadził tylko 41:39.

W trzeciej kwarcie ekipa Winnickiego powiększyła przewagę o dwa kolejne punkty, głównie dzięki dobrej grze w defensywie i nieskuteczności rywali. Ale w czwartej kwarcie znów rozstrzelali się koszykarze Polpharmy. Trafiali Brian Gilmore i Kirk Archibeque, dobrze grał Tomasz Cielebąk i Robert Skibniewski, a dwie bardzo ważne "trójki" trafił Michael Hicks i było po meczu.

Turów przegrał na własne życzenie. Głównie dlatego, że nie potrafił utrzymać koncentracji w obronie. Zagrał bardzo nierówno i przede wszystkim nieskutecznie. Z dystansu w całym meczu zgorzelczanie trafili ledwie trzykrotnie.

Porażka oczywiście nie przekreśla szans Turowa na awans do kolejnej rundy. W grupie są jeszcze AZS Koszalin, drugoligowy AZS Olsztyn i Zastal Zielona Góra. Do kolejnej fazy rozgrywek awansują dwa najlepsze zespoły.

Polpharma Starogard Gd. - PGE Turów Zgorzelec 78:70 (10:24, 31:15, 10:12, 27:19)

Polpharma: Gilmore 14, Cielebąk 12, Skibniewski 11, Archibeque 10, Chanas 10 , Vaughn 9, Hicks 6, Dutkiewicz 4, Metelski 2, Szpyrka 0.

PGE Turów: Thomas 13, Tomaszek 11, Jackson 10, Brkić 8, Bochno 8, Zigeranović 7, Wysocki 6, Koljević 5, Kuebler 2, Jarmakowicz 0, Jarecki 0, Gabiński 0.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama