Kradzionym autem śmiertelnie potrącił człowieka i uciekł do lasu - obława wstrzymana, ale jest portret pamięciowy [ZDJĘCIA]

Martyna Czerwińska, MC | Utworzono: 2021-11-22 17:00 | Zmodyfikowano: 2021-11-22 17:02
A|A|A

Fot. Krzysztof Halla oraz PSP Polkowice

aktualizacja 22:00

Kamil Rynkiewicz - rzecznik wojewódzkiej policji, poinformował, że policyjni specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na podstawie zebranych w tej sprawie informacji sporządzili portret pamięciowy sprawcy.  Osoby, które rozpoznają go bądź posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości bądź miejsca przebywania, proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pod nr tel. 47 874 72 00 (całodobowo), bądź pod nr alarmowym 112 (również całodobowo). Wiadomo już także, że pojazd, który wjechał w poszkodowanego został skradziony na terenie Niemiec.

aktualizacja 19:00

Jak powiedział nam jednak oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach - Przemysław Rybikowski, poszukiwania w lesie zostały przerwane ze względu na porę dnia. -W ciemnościach obława nie ma sensu, wyjaśnił. 


 

Do zdarzenia doszło około godziny 12:30 podczas wyprzedzania maszyny leśnej. Kiedy Audi wjechało na przeciwległy pas ruchu z niewiadomych przyczyn potrąciło pracownika kierującego ruchem w związku z prowadzonymi tam pracami leśnymi. Następnie wjechał do rowu i uderzył w drzewo - informuje Miłosz Ilkowski z KPP w Polkowicach. Ofiara zdarzenia to 64-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Przez kilka godzin patrole przeszukiwały kompleks leśny. Działania wspomagał dron oraz psy tropiące. Policjanci ustawili także punkty kontrolne. Droga była całkowicie zablokowana. Jeśli ktoś ma informację o miejscu przebywania sprawcy proszony jest o niezwłoczny kontakt z policją. 

Fot. Krzysztof Halla oraz PSP Polkowice

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama