Chrobry gonił, ale nie dogonił. Głogowianie przegrali z Zagłębiem

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-11-24 22:11

Pierwsza połowa nie była udana dla Chrobrego. Lepsze wrażenie sprawiali gospodarze i ich przewaga systematycznie rosła. W 19 minucie w pole karne ruszył Maksymilian Banaszewski i przy biernej postawie obrony głogowian pokonał Rafała Leszczyńskiego. Był to pierwszy gol byłego zawodnika Chrobrego, akurat w spotkaniu z byłym klubem.

W 28 minucie głogowianie oddali pierwsze uderzenie w stronę bramki Zagłębia. Po wrzutce Michała Ilkowa-Gołąba próbował strzelić Hubert Turski, lecz nie trafił w światło bramki. Był to zarazem jedyny strzał Pomarańczowo-Czarnych w tej odsłonie.

Swoje szanse miało za to Zagłębie. W 29 minucie nabiegający na dalszy słupek po dośrodkowaniu z lewej strony Szymon Pawłowski trafił w boczną siatkę, ale po kolejnych siedmiu minutach cieszył się z gola. Sosnowiczanie przeprowadzili wtedy szybką, składną akcję niemal przez całe boisko. Już w szesnastce futbolówkę do Pawłowskiego wycofał Szymon Sobczak, po czym Pawłowski podwyższył prowadzenie swojej drużyny. A w 45 minucie Pawłowski znów wykorzystał błąd obrońców i było już 3:0.

Po zmianie stron, w 53 minucie Marcel Ziemann z nieoczywistej do tego pozycji zdecydował się na strzał i z kilkunastu metrów pokonał golkipera Zagłębia. Było 3:1, a kolejny impuls dał trener Ivan Djurdjević, który dokonał aż czterech zmian w jednym momencie, posyłając do walki Roberta Mandrysza, Dominika Dziąbka, Mateusza Machaja i Dennisa van der Heijdena.

Chrobry przejął inicjatywę, ale nie potrafił tego udokumentować bramką. Wydawało się, że na tym będzie właściwie koniec, a jednak piłkarze Chrobrego skutecznie zaatakowało. W 86 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym, wrzutce Marcela Ziemanna i zgraniu Michała Ilkowa-Gołąba, do wyniku 3:2 doprowadził Michał Rzuchowski.

Chrobry miał piłkę meczową w doliczonym czasie gry. Remis w ostatniej minucie mógł zapewnić decydujący się na strzał zza szesnastki Rzuchowski, lecz piłka poszybowała ponad poprzeczką. Chrobry przegrał z Zagłębiem 2:3.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 3:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Maksymilian Banaszewski (19), 2:0 Szymon Pawłowski (36), 3:0 Szymon Pawłowski (45), 3:1 Marcel Ziemann (53), 3:2 Michał Rzuchowski (56).

Żółta kartka - Zagłębie Sosnowiec: Dominik Jończy, Alex Tanque, Vedran Dalic, Wojciech Szumilas. Chrobry Głogów: Michał Ilków-Gołąb, Robert Mandrysz, Marcel Ziemann, Jaka Kolenc.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów: 821.