Premiery, festiwale, powrót Kazia, koncert, piękne książki (WTOREK w Radiu Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-11-29 14:18 | Zmodyfikowano: 2021-11-29 14:19
A|A|A

DAB+wtorek od 15:00 i w środę od 8:00

15:15/ W Teatrze Pieśń Kozła premiera: 'Andronikus-Synekdocha'. Tekst Alicji Bral zainspirowany Szekspirowską tragedią krwawej zemsty. Uwaga, prezentacje w nowym miejscu, przy ul. Ślężnej 130. We Wrocławiu oczywiście. Rozmawiamy z Grzegorzem Bralem, reżyserem spektaklu, dyrektorem teatru.

16:00/ We Wrocławskim Teatrze Lalek oczekiwany comeback. Kazio Sponge znów na scenie! I w naszym studiu. Wraz z mamą Anną Makowską-Kowalczyk i wujkiem Mazim, czyli Grzegorzem Mazoniem. Mikołajkowe show 5 grudnia, na rzecz Fundacji Ocalenie.

16:40/ Bartosz Szydłowski na chwilę przed tegorocznym festiwalem Boska Komedia. Po ciemności światło (post tenebras lux) - to hasło 14. edycji, realizowanej tradycyjnie w Krakowie, ale też w sieci. Tu do zobaczenia m.in. cudo Teatru Modrzejewskiej w Legnicy 'Fanny i Aleksander' oraz litewskie arcydzieło Krystiana Lupy 'Austerlitz'.

17:15/ Monika Wachowicz i Jarosław Fret, współtwórcy premierowego seansu teatralnego w Instytucie Grotowskiego w ramach projektu 'Szczeliny', którego kolejna odsłona w weekend. Seans zatytułowany 'Szeol / שאול' powstaje z inspiracji 'Symfonią pieśni żałosnych' Góreckiego. Ma być 'opowieścią o pragnieniu i gotowości do życia pełnego i rozwibrowanego jak oddychanie ogniem'.

18:00/ Artur Tokarek. Znakomity altowiolista orkiestr NFM Filharmonia Wrocławska i West Side Sinfonietta. Przed piątkowym koncertem w Narodowym Forum Muzyki. Jako solista wykona Suitę na altówkę i orkiestrę Ralpha Vaughan Williamsa.

Przypominamy, że możecie nadsyłać swoje muzyczne i niemuzyczne dzieła na: kultura@radiowroclaw.pl, często je emitujemy.

18:45/ Na końcu języka - porady językowe profesor Anny Dąbrowskiej i Marka Waligóry.

[tę część powtarzamy w środę od 8:00 w wersji audio]

19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Węgrzyna.

21:05/ Wieczór z Kulturą - magazyn aktualności kulturalnych, a w nim rozmowa z Anitą Wincencjusz-Patyną z wrocławskiej ASP, jurorką konkursów edytorskich Pióro Fredry i Dobre Strony. Werdykt poznamy podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek, zaczynających się w czwartek. A od środy startuje onlajnowa wersja American Film Festival. O programie opowiada dyrektorka Urszula Śniegowska, a o innych aktualnościach w kinie Nowe Horyzonty Magdalena Maleczek.

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama