W sobotę w Zieleńcu rusza sezon narciarski

WK, PAP | Utworzono: 2021-11-30 10:09
A|A|A

zdjęcia ilustracyjne; fot. pixabay

Jak poinformował menager Zieleniec Sport Areny Grzegorz Głód, obiecujący początek zimy w górach umożliwił bardzo dobre przygotowanie stoków. Spadło sporo jak na ten moment śniegu a temperatura utrzymuje się poniżej zera.

- Choć nigdy w Zieleńcu na warunki, jakie stwarza nam aura, nie narzekamy, w tym roku wszystko przebiega zaskakująco pozytywnie – podkreślił Głód - Całkiem pokaźne mrozy, jakie notujemy pod Orlicą od kilku dni, pozwoliły na uruchomienie armatek i rozpoczęcie naśnieżania. Ale ostatnio Zieleniec nawiedziły też dość silne opady śniegu, dzięki czemu udało nam się przygotować trasy i z optymizmem spoglądać w nadchodzące dni - dodał.

Zwrócił przy tym uwagę, że początek sezonu narciarskiego był w tym roku wypatrywany z jeszcze większą niecierpliwością z uwagi na przedwczesne zakończenie ubiegłego sezonu.
W sobotę ruszą prawie wszystkie koleje oraz kilka wyciągów talerzykowych i taśmowych, których w sumie jest w Zieleńcu 31. Swoją pracę rozpoczną o godzinie 9, a zakończą o 21. Podobnie będzie to wyglądać w niedzielę. Dokładny rozkład jazdy na najbliższy weekend oraz kolejne dni zostanie ogłoszony w drugiej połowie tygodnia.

Również w sobotę rozpoczną pod Orlicą pracę wszystkie funkcjonujące tu szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. "Prężnie działają już tutejsze hotele, pensjonaty i kwatery, w weekend ruszy także większość punktów gastronomicznych" – zapowiedział Głód.

Dodał, że co niecierpliwsi mogą do Zieleńca przyjechać już w piątek, 3 grudnia, kiedy to w godzinach od 9 do 16 czynna będzie kolej 4-osobowa ośrodka Diament oraz znajdujące się w jej sąsiedztwie wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska.

Przedstawiciele stacji zachęcają do zakupu karnetu online, jeszcze przed przyjazdem do Zieleńca. Przypominają też, że ze względu na trwającą pandemię COVID-19, w całym ośrodku obowiązuje zaostrzony rygor sanitarny. Wszelkie procedury opisane zostały szczegółowo na stronie internetowej ośrodka, a także na znajdujących się w pobliżu kolei, wyciągów i tras tablicach informacyjnych.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama