Jakie wymiary ma TV 65 cali i co jeszcze musisz o nim wiedzieć?

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-12-03 09:36
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


1. Telewizor 65 cali - czy warto?
2. Co wyróżnia telewizory 65 cali?
3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
4. Zalety i wady telewizorów 65 cali

Jeśli zastanawiasz się, który konkretnie telewizor 65 cali wybrać, prześledź ranking telewizorów 65 cali. W aktualnych zestawieniach znajdziesz godne polecenia najnowsze modele.


Telewizor 65 cali - czy warto?

Wysokiej klasy telewizory zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i w większości przypadków są warte swojej ceny. Dotyczy to także tych 65-calowych. Znaczne wymiary telewizora sprawią, że zyskasz wiele interesujących rozwiązań, zwłaszcza, że pod względem obrazu nie da się w przypadku tak dużych przekątnych nagiąć rzeczywistości lub stworzyć pozorów. Czy jednak można dostrzec faktyczne różnice pomiędzy innymi modelami?

Okazuje się, że tak. 65-calowy wyświetlacz to przekątna 165,1 cm i 83 cm wysokości, czyli o 40% większa powierzchnia niż wariant 55-calowy. Rozmiary telewizorów różnią więc konkretnie, a cena - nie tak bardzo. Kogo uraduje tak duży telewizor? Przede wszystkim osoby, dla których priorytetem jest komfort oglądania i wysokie wymagania wizualne. W formacie 65 cali świetnie prezentują się filmy, mecze oraz gry. Nie będziesz mieć problemu z robieniem kilku rzeczy jednocześnie.


Co wyróżnia telewizory 65 cali?

65-calowy rozmiar telewizora pozwala na odbiór obrazu o dowolnej rozdzielczości i w podwyższonym standardzie. Możesz czerpać z wszystkich atutów rozdzielczości Full HD i Ultra HD. Jeśli marzy ci się wykorzystanie potencjału technologii 4K, telewizory 65 cali będą doskonałym wyborem. Ta opcja jest trudna w odbiorze. Dlaczego? Kluczowa jest w tym przypadku odległość telewizora od widza - przy 65 calach producenci zalecają ją na poziomie 2 - 3 metrów, by w pełni dostrzec wyrazistość i przejrzystość obrazu. Oznacza to, że na mniejszych ekranach nie zawsze będzie to możliwe.

Telewizory z 65-calowymi ekranami z łatwością usytuujesz w dowolnym miejscu. Nie tracąc nic z jakości i komfortu, masz możliwość skorzystania z mniej typowych opcji, na przykład technologii 3D lub zakrzywionego ekranu. Oglądając filmy lub grając, będziesz mieć możliwość faktycznego zanurzenia się w innym świecie. Przejrzystość i dokładność obrazu zwiększy podświetlenie oraz technologia poprawy kontrastu, na przykład High Dynamic Range (w skrócie HDR).


Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rozmiary telewizorów to tylko jeden parametr, który warto wziąć pod uwagę, przeglądając dostępne w sklepach rozwiązania. Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując urządzenie?

Po pierwsze, zaplanuj swój budżet. Podstawowe modele, w których wymiary ekranu mają 65 cali, kupisz już za nieco ponad 2000 złotych, jednak nie w każdym przypadku możliwości tego sprzętu okażą się wystarczające. Jeżeli oczekujesz więcej, nie tylko rozmiar telewizora powinien być dla ciebie wyznacznikiem. Sprawdź, czy dany model został wyposażony w dobrej jakości procesor odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu lub lepsze, bardziej jednolite i lepiej odwzorowujące kolory oświetlenie. Większy ekran może przełożyć się również na bardziej zaawansowaną matrycę. Korzystnie wpłynie ona na płynność ruchu, co przyda się zwłaszcza przy grach i śledzeniu potyczek sportowych. Najlepsze będą matryce OLED oraz zaawansowane ekrany LCD z podświetleniem wielostrefowym tylnym podświetlaniem.

Poza dużą przekątną ekranu telewizory 65 cali oferują również płynne działanie platformy Smart TV. W praktyce oznacza to możliwość korzystania z popularnych platform streamingowych, aplikacji YouTube, łączności z internetem i z dodatkowym domowym sprzętem. Oczywiście, mniejszy telewizor także na to pozwala, jednak tu zyskujesz również jakość zagwarantowaną nie tylko przez odległość oglądania, ale przede wszystkim przez parametry.


Zalety i wady telewizorów 65 cali

Czy w związku z tym duże rozmiary telewizorów mają same zalety? Oczywiście, że nie. Nie dla każdego taki rozmiar TV jest spełnieniem marzeń. Nie w każdym mieszkaniu można zaaranżować odpowiednie miejsce do ustawienia tego typu sprzętu. Zadanie to będzie znacznie łatwiejsze, jeśli pomyślisz o wygospodarowaniu odpowiedniej przestrzeni z wyprzedzeniem. Dobra wiadomość jest taka, że większe telewizory są stosunkowo płaskie, dlatego znacznie łatwiej wkomponować je w otoczenie.

Duży ekran niejako wymusza inwestycję w jakość, dlatego też rozważając, jaki rozmiar telewizora wybrać, powinno się całościowo analizować parametry techniczne. Nie traktuj również po macoszemu dodatkowych funkcjonalności. Osoby, które zdecydowały się na Smart TV, szybko doceniły szereg korzyści z niego płynących.

REKLAMA
Reklama