Dlaczego lakiery hybrydowe się nie trzymają? Zacznij od wykonania badań - jakich?

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-12-03 09:53 | Zmodyfikowano: 2021-12-03 09:56
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Trudno znaleźć konkurencyjną metodę zdobienia paznokci, która łączy w sobie prostotę wykonania z profesjonalną trwałością. Wciąż jednak wiele kobiet wskazuje, że ich hybryda odpada nawet po kilku dniach od aplikacji. Przyczyn takich sytuacji może być wiele.
Zanim więc uznasz, że mocna jak stal hybryda to tylko kolejne chwytliwe hasło, zwróć uwagę na kilka czynników, które mogą osłabić przyczepność lakieru do płytki.


Lakiery hybrydowe się nie trzymają? Wykonaj podstawową morfologię!


Kwestia zdrowia (nie tylko) paznokci

Regularne wykonywanie podstawowych badań krwi jest niezwykle ważne. Przy okazji ich wyniki mogą podpowiedzieć, dlaczego hybryda odchodzi od paznokci. Wybierz badania, które określą, czy twoja gospodarka hormonalna nie jest zaburzona. Dowiedz się też, czy nie masz niedoborów witamin, np. z grupy B.

To dość zaskakujący fakt, ale choroby tarczycy lub inne zaburzenia hormonalne mogą przyczyniać się do szybszego odpadania stylizacji. Tak samo słaba i krucha płytka nie będzie stabilną podstawą dla manicure’u. Jej zła kondycja może wiązać się z niedoborami witamin w twoim organizmie. Jakie badania wykonać? Skonsultuj się z lekarzem, który dokładnie cię poinstruuje, a później pomoże w interpretacji wyników.


Słabej jakości produkty i akcesoria

Lakiery hybrydowe śmiało możemy określić, jako „game changer” branży kosmetycznej. Nadały one zupełnie nową jakość manicure’owi, który wykonujemy we własnym domu. Technologia hybrydowa wciąż się rozwija i zaskakuje nas nowymi produktami, w tym lakierami 3 w 1 lub barwnymi bazami przedłużającymi. Ponadto marki kosmetyczne, np. Cosmetics Zone tworzą lakiery hybrydowe w bogatej palecie kolorów, brokatowe, pastelowe lub neonowe.


Jeśli lakiery hybrydowe odpadają, przyjrzyj się swojej lampie


Nawet najlepsze lakiery hybrydowe nie utrzymają się bez użycia lampy o odpowiedniej mocy (minimum 45W). Kup sprzęt dobrej jakości i kształcie, który równomiernie naświetli wszystkie paznokcie. Zamiast lampy UV wybierz raczej technologię LED lub DUAL LED. Utwardzi ona lakiery hybrydowe w krótszym czasie.
Uważaj na lakiery hybrydowe z nieznanych źródeł. Postaw na pewnych producentów, którzy gwarantują dobrą jakość, konsystencję ułatwiającą aplikację i bezpieczne składy. Ile kosztuje dobry lakier hybrydowy? Ceny znanych i sprawdzonych marek wahają się od ok. 20 do 35 zł.


Błędy w aplikacji i usuwaniu hybrydy

Kiepski stan płytki może, ale nie musi wynikać z niedoborów witamin. Często powodem zniszczeń jest po prostu zła technika matowienia i piłowania płytki, a także usuwania starej stylizacji. Jeśli zbyt energicznie przetrzesz płytkę pilnikiem i blokiem polerskim, może stać się bardzo cienka. Wszystkie czynności związane z opracowywaniem płytki powinny być więc wykonywane delikatnie i starannie.

Jak poprawnie ściągnąć hybrydę? Używanie profesjonalnej frezarki wymaga wiele uwagi i dokładności. Jeśli na paznokciach pozostaną resztki poprzedniej stylizacji, nowa hybryda nie będzie trwała. A może używasz acetonu kosmetycznego? Nie trzymaj go na paznokciach zbyt długo. To mocny preparat, który może osłabić ich kondycję.

Sama technika aplikowania manicure’u jest bardzo ważna. Zwróć uwagę, czy nie zalewasz skórek, nie nakładasz zbyt grubych warstw hybrydy i zabezpieczasz wolny brzeg paznokcia. To klasyczne błędy, które ograniczają potencjał stylizacji utwardzanej w lampie.

REKLAMA
Reklama