Debata polityczna: Warsaw Summit, tarcza antyinflacyjna, obowiązkowe szczepienia

Filip Marczyński, GN | Utworzono: 2021-12-06 09:11 | Zmodyfikowano: 2021-12-06 09:15
A|A|A

fot. RW

W sobotę odbyło się w Warszawie spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, którzy dyskutowali m.in. o współpracy i przyszłości Unii Europejskiej, w tym o reformach instytucjonalnych. Inicjatorem rozmów był prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Andrzej Kilijanek mówi, że głos Polski jest słyszany na arenie międzynarodowej, a opozycja zawsze będzie krytykowała działania rządu:

Barbara Zdrojewska tłumaczy, że PiS prowadzi rozmowy z partiami nacjonalistycznymi, a zaproszonych do Warszawy gości nazywa trzeciorzędnymi politykami:

Arkadiusz Sikora mówi, że Europa musi dążyć do federalizacji:

Radosław Zysnarski dziwi się, że Prawo i Sprawiedliwość siada do rozmów z Marine Le Pen, która ma prorosyjskie poglądy:

Damian Daszkowski mówi, że powinniśmy stawiać na silną współpracę a nie na federalizację:

Ponad 70 proc. badanych uważa, że rząd PiS nie podjął wystarczających działań, aby przeciwdziałać skutkom wzrostu cen - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej". Za wystarczające działania rządu w tej sprawie uznaje 23,4 proc. respondentów.

Andrzej Kilijanek mówi: żeby tarcza antyinflacyjna zaczęła działać potrzeba czasu:

Damian Daszkowski ocenia, że obniżki podatków to dobry krok, jednak działań rządu nie ocenia pozytywnie:

Arkadiusz Sikora mówi o jednej, wielkiej ściemie:

Barbara Zdrojewska dodaje, że Polacy już odczuli w kieszeni skutki inflacji oraz nazywa prezesa Narodowego Banku Polskiego ignorantem:

Radosław Zysnarski dodaje, że potrzeba planu na dłużej niż najbliższych kilka miesięcy:

Posłuchaj całej debaty:

cz. 1

cz. 2

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Tomek
2021-12-09 08:19:45
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szkoda, że lokalne media nie napiszą o studentach AWF Joannie Krudys i Dawidzie Akuła którzy w wieku 21 lat zmarli nagle. To już 3 przypadek na AWF śmieci młodych osób i nikogo to nie zastanawia. Blokada informacyjna trwa - ostatnia prosta ;(
~karzeł żoliborski
2021-12-07 08:28:36
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Dwa pytania do pana Kilijanka. 1) Czy widział kiedyś pan na własne oczy milion złotych, albo chociaż sto tysięcy? Albo przynajmniej 10 tysięcy w gotowce? Pytam, bo majątek pana Mateusza M. powiększył się ostatnio o 14 takich milionów, dlatego może sobie pan nie zdawać sprawy jakie to kwoty. 2) Co dalej ze sprawą pana Rysia Czarneckiego i wyłudzeniem przez niego 100 tysięcy Euro, na czym dostał złapany za rękę? Polski ład, dobrzy jesteście.. P.S. a z respiratorami coś wiadomo? Albo przynajmniej ze zwróconymi za nie pieniędzmi?
~Janek
2021-12-07 06:59:15
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 0
We Francji zamykają dyskoteki i kluby nocne na 4 tygodnie. Jak wytłumaczyć potrójnie zaszczepionym,że pass sanitaire nie chroni przed zakażeniem ????
~Barbi
2021-12-06 17:25:44
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 4
@Boss @popieram PIS: Ponad 14 milionów złotych zarobiła Iwona Morawiecka na sprzedaży słynnych działek we Wrocławiu, które razem z mężem Mateuszem Morawieckim kupili w 2002 roku za 700 tysięcy złotych - wynika z aktu notarialnego. Wówczas pan Mateusz Morawiecki był radnym sejmiku dolnośląskiego i miał dostęp do planów inwestycyjnych. Dwa lata temu żona premiera obiecywała, że jeśli miasto będzie chciało wybudować na tym gruncie drogę, odsprzeda potrzebną część po cenie zakupu wynikającej z aktów notarialnych z uwzględnieniem inflacji, a otrzymaną kwotę przeznaczy na cele charytatywne. W kazdym praworządnym kraju taka informacja zakończyłaby się nie tylko dymisją, ale i zainteresowaniem prokuratury. Dziękujemy za przypomnienie, że popieracie pis, który bardzo dba o swoje rodziny. Będziemy pamiętali przy następnych wyborach. Brak reakcji szefa premiera i prezydenta to będzie wyraźny sygnał, że takie zachowania są akceptowalne, tak jak to było w przypadku braku wyciągnięcia konsekwencji wobec Ryszarda Czarneckiego za wyłudzenie 100 tys EUR.
~Boss
2021-12-06 14:34:36
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -7
Do przodu Prawo i Sprawiedliwość!
~JKB
2021-12-06 14:20:52
z adresu IP: (193.91.xxx.xxx)
Ocena: -5
Już dość tej demokracji! Na palcach jednej ręki można policzyć dobre posunięcia rządzących, a już tyle lat sprawują władzę. Czas na powrot króla!
~Wrocławianin
2021-12-06 13:03:12
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 12
Nie, nie, nie! Co tu się dzieje! Daszkowski - faszysta, nacjonalista, narodowiec, z brunatnej partii Ruch Narodowy i Konfederacji znów niszczy całą debatę swoim profesjonalizmem, wiedzą i logicznym tokiem rozumowia - znów jest jedynym głosem rozsądku i jest konsekwentny... To jest aż przykre, że partia, która nie powinna istnieć tak na dobrą sprawę jest jedyną pro-Obywatelską partią... Głosowałem cały czas na Platformę ale traci mój głos i osobą na którą oddam swój głos będzie to faszysta Daszkowski - przynajmniej nie zmarnuje mojego głosu i nie wykorzysta przeciwko mnie tak jak to zrobiło PO...
~Kasia
2021-12-06 12:47:53
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 13
Jestem załamana... Partia w którą wierzyłam okazała się fałszywa i po ludzku zła, zawsze głosowałem na SLD i lewicę a tutaj co? Przykre jest, że jedynym sensownym i ludzkim okazał się faszysta i narodowiec Pan Daszkowski i niestety to chyba on będzie miał mój głos w następnych wyborach do parlamentu, ale nie mam innego wyjścia... Zawsze jak Pan Daszkowski jest w studio to jest jedynym głosem rozsądku i logiki, który myśli tak jak każdy obywatel...
~fachowiec
2021-12-06 12:00:50
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dziwnych czasów dożyliśmy że głosem rozsądku w debacie jest ... narodowiec z Konfederacji. Clown z PiSu nadal nie rozumie skąd wzięła się inflacja i jak sami doprowadzili do drożyzny i ruiny. Dziś za zwykłe zakupy (ziemniaki, włoszczyzna, makaron, owoce) płacimy 2 razy więcej niż rok temu. Już chyba najbardziej tępy beton jest w stanie, patrząc na rachunki w sklepie, uwierzyć w wasze dyrdymały.
~popieram PIS
2021-12-06 10:55:43
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -8
Popieram poczynania Polskiego Rządu!
~Tomek
2021-12-06 10:12:06
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: -2
Pani z PSL PO i SLD chcą aby w Polsce było tak samo jak w Australii, Austrii, Niemcy - zamknąć wszystkich w obozach reedukacyjnych a jeszcze nie dawno Konstytucja Konstytucja. Nie ma zgody na przymus szczepień. Nie we wszystkich krajach panie z Zdrojewska panią się słuchać nie da - RĘCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI. Paszporty covid19 nie są do ograniczenia chorób ale do inwigilacji ludzi i kontroli społeczeństwa. Słuchając Pana z PiS to drukowanie pięniędzy bez pokrycia to najlepszy sposób na uzdrowienie systemu gospodarki - proponuje poszukać na YT bajki kaczor donald inflacja lub Krótka lekcja o inflacji może się pan czegoś z bajek nauczy i nie będzie pan opowiadał takich brednich. Pan z Konfy jedyny sensowny w studiu