Zalety lodówki no frost

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-12-17 11:16
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Praktyczna technologia no frost

Mniejsze lub duże lodówki wolnostojące z systemem no frost https://www.euro.com.pl/lodowki,bezszronowa-no-frost!pelny-no-frost.bhtml to inaczej urządzenia bezszronowe. Zastosowana technologia kontroluje poziom wilgotności w urządzeniu. Jej zadaniem jest nieustanne osuszanie wnętrza, więc na ściankach komory chłodzenia nie osadza się szron ani lód. Natomiast wilgotne powietrze jest przekierowane do skraplacza. Z pewnością lodówko zamrażarka no frost jest więc łatwiejsza do sprzątania. Poza tym można w niej dłużej przechowywać produkty, które szybko się psują takie jak mięso czy ryby. Nowoczesne urządzenia zazwyczaj mają tylko jedną komorę wykorzystującą tę technologię. Oczywiście znaleźć też można takie modele, które są wyposażone w system  no frost zarówno w chłodziarce, jak i w zamrażarce. Z pewnością ułatwia to życie, przechowywanie oraz jest już pewnym standardem.


Zwróć uwagę na system otwierania drzwi

Klienci szukają oczywiście urządzeń szytych na miarę potrzeb. I dlatego właśnie sięgają po funkcjonalne i wygodne wolnostojące chłodziarko-zamrażarki. Liczą się też liczne funkcje lodówek takie jak na przykład szybkie chłodzenie czy wymuszona cyrkulacja powietrza, ale najważniejsza jest pojemność komór oraz dostęp do zawartości. I dlatego właśnie prawdziwym hitem stały się lodówki side by side, które mogą mieć dodatkowo dystrybutor wody oraz kostkarkę do lodu, a blokada panelu sterowania świetnie sprawdzi się, gdy w domu są małe dzieci. Lodówki side by side https://www.euro.com.pl/lodowki,polozenie-zamrazarki!side-by-side.bhtml są skonstruowane w taki sposób, że część chłodząca i mrożąca umieszczone są obok siebie, czyli inaczej niż w przypadku tradycyjnych modeli. Tu najczęściej mamy opcję, że elementy znajdują się jeden na drugim. Z pewnością taki układ jest bardzo wygodny i samo przechowywanie staje się bardziej komfortowe. Poza tym w ten sposób znacznie można zwiększyć ładowność lodówki bez sięgania po urządzenia o większych rozmiarach. I dlatego ważnym parametrem będzie pojemność użytkowa chłodziarki.


Kiedy przydaje się zmiana kierunku otwierania drzwi?

Z pewnością poza tym jak duża jest pojemność użytkowa zamrażarki i chłodziarki niezwykle ważne będą parametry. Klienci oczywiście zwracają uwagę na roczne zużycie prądu oraz funkcje dodatkowe. Wybrane modele, szczególnie te o dużych gabarytach, są wyposażone dystrybutor wody lub wody i lodu. To wygodna opcja, która pozwala pod ręką mieć zimną wodę idealną do picia. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że zarówno producenci, jak i klienci zwracają uwagę na technologie, które przedłużają świeżość produktów spożywczych, a tym samym w jakiś sposób przyczyniają się do tego, by nie marnować jedzenia. Na przykład komora zero świetnie sprawdzi się do przechowywania warzyw i owoców. Nie tylko dłużej będą świetnie wyglądać, ale również dalej będą bogate w cenne składniki odżywcze. Optymalna temperatura oraz regulacja wilgotności sprawiają, że w zależności od tego, co w lodówce się przechowuje, można ustawić odpowiednie parametry w komorach czy szufladach z regulacją wilgotności. Dzięki temu każdy może dopasować rozwiązania do swoich potrzeb. W nowoczesny lodówkach znajdują się też system jonizacji powietrza. Dbają one o to, by było ono świeże. Podobnie działają także filtry antybakteryjne. Wiele osób wybiera również urządzenia z funkcją Wakacje (Vacation). To świetna opcja dla tych klientów, którzy często wyjeżdżają, a wówczas lodówka wolnostojąca nie musi pracować na pełnych obrotach, co przekłada się na oszczędności w rachunkach za prąd.


Miejsce na szybkie zamrażanie

Przy wyborze lodówki side by side warto zwrócić oczywiście uwagę nie tylko na markę, cenę oraz wygląd. To tak naprawdę parametry będą sprawiać, czy urządzenie spełni nasze oczekiwania. Świetnie sprawdza się komora świeżości, która pozwala przechowywać jedzenie w niższej temperaturze. Istotny jest także generowany poziom hałasu, szczególnie, gdy kuchnia jest w przestrzeni otwartej, a nowoczesne modele umożliwiają także zdalne sterowanie, co jest bardzo wygodne. Lodówka z dystrybutorem wody oczywiście wymaga podłączenia instalacji oraz musi mieć odpowiednie filtry. Trzeba się również liczyć z tym, że urządzenia o dużych rozmiarach będą pobierać nawet dwa razy więcej prądu niż tradycyjne chłodziarki, więc zawsze warto szukać tych modeli, które mają jak najlepszą klasę energetyczną.

REKLAMA
Reklama