Myszka bezprzewodowa. Jak wybrać najlepszy model?

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-12-17 14:32 | Zmodyfikowano: 2021-12-17 14:34
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Myszka bezprzewodowa. Jakie zalety taki sprzęt oferuje użytkownikom? Czemu warto wybierać klawiatury i myszki bezprzewodowe?

Bezprzewodowa mysz w porównaniu do swoich odpowiedników połączonych z komputerów za pomocą przewodu ma wiele zalet. Najważniejszym atutem tego typu myszy jest z całą pewnością wygoda użytkowania. Kabel nie ogranicza ruchów i pozwala dowolnie zaaranżować przestrzeń dostępną na biurku. Dzięki temu jest to dobra propozycja dla posiadaczy nietypowych mebli lub w przypadku, gdy blat jest bardzo oddalony od jednostki centralnej. Myszka bezprzewodowa to również dobry wybór, jeśli zależy nam na wytrzymałości. Przewód w różnych sytuacjach może ulec przerwaniu, co czyni urządzenie niezdatnym do dalszego użytkowania. Dobrej jakości mysz przewodowa najprawdopodobniej posłuży nam więc dużo krócej.

Sensor optyczny czy laserowy? Jaka myszka będzie najlepsza dla gracza? Wybieramy najwydajniejszy model bezprzewodowy

O ile w pracy biurowej i codziennym użytkowaniu od myszki nie wymagamy absolutnej precyzji i szybkości działania, to we wspomnianych już profesjonalnych zastosowaniach te parametry mają olbrzymie znaczenie. W przypadku modeli bezprzewodowych wynikają one zarówno z jakości połączenia między urządzeniem, a komputerem, jak i rodzaju zastosowanego czujnika. To właśnie jej sensor decyduje o tym, jak szybka i dokładna będzie dana myszka. W nowoczesnych modelach stosowane są dwa rodzaje sensorów:
 
   • optyczne: wyposażone zazwyczaj w diody LED, pracują w mniejszych rozdzielczościach niż ich laserowe odpowiedniki. Nie oznacza to jednak, że są mało precyzyjne. Warto zdecydować się na nie szczególnie, jeśli dysponujemy mniejszym budżetem - dobrej klasy myszy optyczne są tańsze od laserowych analogicznej jakości; 
   • laserowe: w ich przypadku czujnik działa dzięki emitowanej wiązce lasera. Przez to, że pracują w wyższych rozdzielczościach, mogą działać z najwyższą precyzją i szybkością. Dotyczy to jednak tylko modeli z najwyższej półki. Tańsze myszy laserowe zazwyczaj są gorszej jakości niż optyczne modele z tej samej półki cenowej. 


Precyzyjny sensor, ergonomiczna konstrukcja, niezawodne połączenie i dostępność programowalnych przycisków. Jakie parametry powinna mieć dobra myszka gamingowa?

Dobra myszka powinna nie tylko być wyposażona w wysokiej klasy sensor. Równie ważne jest dopasowanie do wielkości dłoni, jej kształtu oraz sposobu obsługi (dla osób leworęcznych produkuje się specjalne wersje myszek). Ergonomiczny kształt gwarantuje naturalne ułożenie dłoni, eliminując zmęczenie oraz znacznie redukując ryzyko nadwyrężeń i innych kontuzji. W zastosowaniach gamingowych przydatnym dodatkiem będą na pewno teflonowe ślizgacze, które zmniejszą tarcie między myszką, a podłożem, zapewniając tym samym lepszą szybkość i większą dokładność. 
 
Duże znaczenie ma też to, z jakiego protokołu połączenia z komputerem korzysta dany model. Najlepszym wyborem będą myszki łączące się za pośrednictwem dedykowanej częstotliwości (nie za pomocą Bluetooth), które są najbardziej odporne na zakłócenia. Dobrym pomysłem będą też dodatkowe przyciski, które można zaprogramować do wykonywania określonych akcji, znacznie ułatwiając sobie tym samym zmagania na wirtualnych arenach. 
 
Kupujemy najlepsze myszki komputerowe. Ile trzeba zapłacić za dobrej klasy myszy bezprzewodowe?

Najlepsza myszka gamingowa stworzona z myślą o zawodowych graczach to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych. Na szczęście nie oznacza to, że jeśli nasz budżet jest bardziej ograniczony, nie znajdziemy nic dla siebie. Wiele urządzeń mających świetne parametry i ergonomiczny kształt, wykonanych z wysokiej jakości materiałów dostępnych jest w przystępnych, oscylujących wokół 100 złotych cenach. Z ich listą można zapoznać się na stronie https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-myszek-gamingowch-do-100-zl.bhtml.

Myszka Logitech G Pro Wireless, Razer DeathAdder Elite, Razer Viper Ultimate i inne modele. Najlepsze myszki gamingowe - ranking

Która myszka w cenie około 100 złotych będzie jednak najlepszym wyborem? Jak pokazuje ranking myszek bezprzewodowych, jeśli chodzi o sytuację z przełomu 2021 i 2022, najlepszą jakością wyróżniają się następujące modele: 
   • A4tech Bloody J95 RGB Pixart
   • Logitech G102 LIGHTSYNC
   • SPC Gear LIX
   • Genesis Krypton 510
   • HyperX Pulsefire Core

Jeśli dysponujemy wyższym budżetem, warto zdecydować się na droższe (kosztujące od 200 do 600), ale jeszcze wydajniejsze i bardziej precyzyjne modele:

   • Logitech G Pro Wireless
   • Razer DeathAdder Elite
   • Razer Viper Ultimate
REKLAMA
Reklama