40 historii związanych z KGHM trafiło do kapsuły czasu

Andrzej Andrzejewski, el | Utworzono: 2021-12-18 13:08 | Zmodyfikowano: 2021-12-18 13:11
40 historii związanych z KGHM trafiło do kapsuły czasu - fot. A. Andrzejewski
fot. A. Andrzejewski
40 historii związanych z KGHM trafiło do kapsuły czasu - 0
40 historii związanych z KGHM trafiło do kapsuły czasu - 1
40 historii związanych z KGHM trafiło do kapsuły czasu - 2

Czy kawałki skał za sto lat będą źródłem wiedzy dla potomnych? - Bez problemu - zapewnia rzecznik koncernu Sylwia Jurgiel. I dodaje: na wszelki wypadek w kapsule czasu znalazł się też pendrive zawierający opisy zdeponowanych artefaktów. - Taki nasz miedziowy świat, żeby ktoś, kto ją odkryje mógł powiedzieć: to musiała być bardzo interesująca i ciekawa firma. A te miniaturki, to oczywiście nasze produkty, czyli granulat miedzi, koncentrat z Zakładów Wzbogacania Rud. Mamy pamiątkowe medale, pamiątkowe monety - dodaje.

Zdeponowanie kapsuły czasu w Sieroszowicach kończy obchody 60-rocznicy KGHM-u. Na koniec obchodów  depozyt został schowany przy pomniku odkrywcy rudy w Sieroszowicach. - Miejsce nieprzypadkowe - podkreśla Marcin Chludziński, prezes koncernu. - W tej miejscowości Jan Wyżykowski odkrył złoża miedzi, więc należy ten początek upamiętniać w momencie rocznic. To jest kapsuła czasu, gdzie w tym momencie mówimy o tym jak firma wygląda, co robi i czym się zajmuje. Zostawiamy ją dla przyszłych pokoleń. Otworzą ją i zobaczą, co tu się działo i dlaczego - podkreśla.

Twórcy depozytu podkreślają, że nie zawiera on materialnie cennych przedmiotów. Dla odkrywców spuścizna historyczna może być jednak bezcenna.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.