Siatkarski Puchar Polski: Cuprum gra dalej, Gwardia i Chrobry za burtą

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-12-23 08:42

Zarówno Gwardia Wrocław, jak i Chrobry Głogów trafiły w losowaniu na zespoły z Plus Ligi. Lepiej wypadli wrocławianie, którzy wygrali pierwszego seta w starciu z Luk Lublin 25:17. Potem jednak to lublinianie dyktowali warunki i wygrali sety kolejno do 20, 23 i ponownie 23.

Mniej walki zaprezentowali siatkarze Chrobrego. Głogowianie przegrali trzy sety ze Stalą Nysa do 22, 17 i 21.

Dalej zagra za to Cuprum Lubin. Dolnośląski przedstawiciel Plus Ligi nie bez problemów pokonał pierwszoligową Visłę Bydgoszcz 3:1. Cuprum pierwszego seta wygrało do 21, następnie w drugiej partii lepsi byli rywale 28:26, ale potem to znów lubinianie przejęli kontrole i triumfowali do 18 i 16. W kolejnej rundzie Cuprum zmierzy się z Treflem Gdańsk.