Pewne zwycięstwo piłkarek ręcznych z Kobierzyc

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-01-08 20:21

Spotkanie rozpoczęło się od nerwowych zagrań w wykonaniu obu zespołów. Wynik otworzyła dopiero w 4’ z kontry Mariola Wiertelak, a po chwili wyrównała Anna Mączka, która kilka sezonów wcześniej reprezentowała barwy KPR-u. Tylko te dwie zawodniczki początkowo potrafiły znaleźć drogę do bramki (2-2 w 7’). Kobierzyczanki zdecydowanie dłużej budowały swoje akcje. Konsekwencja w ofensywie poskutkowała objęciem przez podopieczne Edyty Majdzińskiej prowadzenia 5-3 (12’). Przyjezdne miały problem w ataku. Agresywna obrona rywalek uniemożliwiała im m.in. podania do obrotowej, Hanny Rycharskiej. Błędy te wykorzystywały kobierzyczanki, wyprowadzając kontrataki. Kiedy piłkę w siatce umieściła Patrycja Kozioł, przewaga KPR-u wzrosła do czterech bramek (7-3 w 15’). O czas poprosił Waldemar Szymański.

Nie przyniosło to jednak wielu zmian w grze zespołu z Koszalina. Ciężar zdobywania bramek wciąż spoczywał na barkach wspomnianej wcześniej Mączki, swoich sił próbowała także Gabriela Haric. Świetny powrót między słupki wicemistrzyń Polski zaliczyła Beata Kowalczyk, która w 20’ obroniła rzut karny wykonywany przez Martynę Żukowską (10-5 w 21’). To, w połączeniu z kontratakami Wiertelak, pozwoliło gospodyniom na szybkie zwiększenie dystansu (12-6 w 23’).

Szczypiornistki Młynów Stoisław mozolnie budowały akcje w ofensywie, często popełniając przy tym niewymuszone błędy. Ostatnie pięć minut pierwszej połowy należało do gospodyń, które na przerwę schodziły z siedmiobramkowym prowadzeniem (16-9).

Tuż po zmianie stron do protokołu meczowego po raz szósty wpisała się kapitanka KPR-u, Mariola Wiertelak. Błyskawicznie odpowiedziała jednak Mączka (17-10 w 32’). Szybsza gra obu zespołów pozwoliła na wymianę ciosów w pierwszych pięciu minutach tej części spotkania (18-12 w 33’). Dorobek bramkowy w ekipie Kobierek rozkładał się na wszystkie zawodniczki – na lewej połówce indywidualne akcje kończyła Aliona Shupyk, a później rzuty z drugiej linii na bramki zamieniała Karolina Wicik (21-13 w 37’). Po drugiej stronie boiska skuteczna była m.in. Martyna Żukowska (23-14 w 42’).

Zawodniczki zespołu z Koszalina lepiej prezentowały się w ostatnim kwadransie meczu. Obrona KPR-u kilkukrotnie miała problem z zatrzymaniem Hanny Rycharskiej czy Gabrieli Harić (24-17 w 47’). Mimo ambitnej walki przyjezdne nie były w stanie odmienić losów meczu i musiały uznać wyższość wicemistrzyń Polski, które wygrały 31-23.

MVP meczu wybrano Mariolę Wiertelak, najlepszą zawodniczką Młynów została Anna Mączka. Komplet zdobytych punktów pozwoli kobierzyczankom utrzymać trzecią pozycję w ligowej tabeli, Młyny Stoisław Koszalin są szóste.

KPR Gminy Kobierzyce – Młyny Stoisław Koszalin 31:23 (16-9)

KPR: Kowalczyk, Zima – Olek 1, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 2, Buklarewicz 4, Janas, Wiertelak 6, Kozioł 1, Ważna 1, Ivanović 2, Despodovska 5, Shupyk 4, Wicik 5,