Wrocławski Spektakl Roku, arcydzieło muzyczne, 'Życie niedokończone' (WTOREK w RWKultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2022-01-17 17:00 | Zmodyfikowano: 2022-01-17 17:00
A|A|A

DAB+wtorek od 15:00 i w środę od 8:00

15:15/ Na scenę Teatru Muzycznego Capitol wraca 'Lazarus', jedno z najlepszych wrocławskich przedstawień ostatnich kilku lat. Muzyka Bowiego, inscenizacja Klaty, kreacje aktorskie na doskonałym poziomie. Przypominamy, jak powstawał spektakl, w rozmowie z artystami: Ewą Szlempo-Kruszyńską, Klaudią Waszak, Konradem Imielą (od jego pomysłu wszystko się zaczęło). A przy okazji wręczamy naszą nagrodę: Emocje Radia Wrocław Kultura za Wrocławski Spektakl Roku!

16:15/ Jacek Głomb i Katarzyna Woźniak. Dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy jako współautor książki 'Życie niedokończone', będącej zapisem rozmów z Lechem Raczakiem. Katarzyna Woźniak jako wydawca tej publikacji z ramienia Wydawnictwa Żywosłowie. Przed wrocławskim spotkaniem autorskim, które we wtorek o 18:00 w Czytelni Flaszena w siedzibie Instytutu Grotowskiego.

17:00/ Kulturalny Puls Radia Wrocław Kultura - wydarzenia bieżące, Wasze przesyłki z naszej skrzynki pocztowej ([email protected]), nowości oraz Wehikuł czasu Radia Wrocław Kultura (a w nim rozmowy z Lechem Raczakiem i Janem Klatą).

18:45/ Na końcu języka - porady językowe profesor Anny Dąbrowskiej i Marka Waligóry.

[tę część powtarzamy w środę od 8:00 w wersji audio]

19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Węgrzyna.

21:05/ Wieczór z Kulturą - magazyn aktualności kulturalnych. A w nim rozmowa (i muzyka) z Pawłem Mykietynem, jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych. Okazją jest właśnie wydana płyta z II Koncertem wiolonczelowym (arcydzielnym!) i Hommage a Oskar Dawicki. Gra NFM Filharmonia Wrocławska, solistą Marcin Zdunik, dyrygują Bassem Akiki i Benjamin Shwartz. Dzieła nagrane - jak zawsze perfekcyjnie - przez Ewę Lasocką, Aleksandrę Nagórko i Andrzeja Sasina z CD Accord w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki latem 2020.

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama