Bezbramkowy sparing Śląska. Poprawa opuszcza zgrupowanie

BT, PAP | Utworzono: 2022-01-22 17:47

Po piątkowym sparingu z Karabachem Agdam(3:2) w sobotę trener Jacek Magiera w pojedynku z zespołem z drugiej ligi austriackiej posłał na boisko przede wszystkim młodzież. M.in. w drugiej połowie w bramce stanął Maksymilian Boruc, a także na boisku pojawił się zaledwie 17-letni Jakub Jezierski.

Jeszcze przed meczem Śląsk poinformował, że zgrupowanie w Turcji musiał opuścić Konrad Poprawa, który narzekał na ból kolana. Po powrocie do Polski zawodnik ma przejść dokładne badania i wówczas okaże się, na ile poważny jest to uraz.

Z zespołem pozostał za to Krzysztof Mączyński, który z powodu kontuzji musiał w piątkowym sparingu wcześniej opuścić boisko. Kapitan Śląska doznał urazu stawu skokowego i jest duża szansa, że jeszcze w Turcji będzie mógł trenować z pełnym obciążeniem.

Poza meczem z Karabachem Śląska ma za sobą sparingi z Wartą Poznań (1:0), a także TSV Hartberg (2:1).
Do Polski drużyna trenera Magiery wróci 27 stycznia, a pierwszy mecz o ligowe punkty rozegra 5 lutego z Lechią w Gdańsku.

Śląsk Wrocław - Floridsdorfer AC 0:0

Śląsk Wrocław: Józef Burta (46' Maksymilian Boruc) - Jakub Iskra, Szymon Michalski, Kacper Radkowski, Olivier Wypart, Víctor García (76' Filip Gryglak) - Róbert Pich (46' Marcel Zylla), Javier Ajenjo Hyjek, 33. Adrian Łyszczarz, Caye Quintana - Sebastian Bergier. W II połowie grali także: Jakub Jezierski, Szymon Lewkot.

Floridsdorfer AC: Lukas Gütlbauer (46' Simon Spari) - Mirnes Becirovic, Christian Bubalović, Marco Krainz (78' Manuel Petrovic), Jan Gassmann (46' Daniel Rechberger) - Flavio dos Santos, Martin Rasner, Patrick Puchegger (17' David Ungar; 46' Leomend Krasniqi), Marcel Monsberger, Thomas Komornyik (46' Elias Felber) - Anthony Schmid (46' João Oliveira).

żółte kartki: García, Jezierski - Rasner.

W 58. minucie João Oliveira (Floridsdorfer) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).