Uwaga, kierowcy. Pociągi towarowe ponownie na południu Wrocławia

Leszek Mordarski, d | Utworzono: 2022-01-24 12:37 | Zmodyfikowano: 2022-01-24 12:37
A|A|A

Linia kolejowa Wrocław-Sobótka gotowa. Zakończyły się odbiory po przebudowie tej trasy.

Zakończyła się przebudowa linii kolejowej Wrocław-Sobótka. Po wielomiesięcznych pracach i kilku opóźnieniach, wynikających m.in. ze zmiany planów, co do rozbudowy sieci kolejowej, dziś mamy finał.

O szczegółach mówi Radiu Wrocław rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Na trasę Wrocław-Sobótka powracają pociągi towarowe, których przejazdem w poprzek dróg na razie ręcznie sterować będą kolejarze. Automatyczny system sterowania, z sygnalizacją świetlną jest jeszcze montowany. Prace - jak zapewnia Siemieniec - mają zakończyć się do marca, kiedy to planowane jest uruchomienie na linii Wrocław-Świdnica kursów pociągów osobowych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Artur Adamski
2022-02-04 22:22:47
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Naajbardziej zakorkowane ulice w Polsce będą jeszcze bardziej zakorkowane. Zrobienie tego przed dokończeniem obwodnicy to czyste szaleństwo. Takiego paraliżu, jaki czeka teraz południe Wrocławia, świat jeszcze nie widział. Genialni ludzie rządzą naszym nieszczęsnym miastem...
~Niklot
2022-01-31 07:45:01
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
W cywilizowanych krajach wszystko jest zautomatyzowane, podejrzewam, że w normalnym kraju skręt samochodów w lewo z Karkonoskiej na Partynice zostałby zablokowany czerwonym światłem - oczywiście mówimy tu o przejeździe w tym czasie pociągu. U nas zapewne akurat samochody będą miały zielone ;-) ;-)
~Jo74
2022-01-30 18:34:22
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: -1
Proponuję zacofanym !Wyrwijcie sedes z łazienki a wstawcie wiadro z piaskiem!
~Mieszkaniec Wrocławia
2022-01-25 07:58:29
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 7
Widzę że mało kto wie jaki jest powód reaktywacji tej linii kolejowej.. otóż p. Mati M. posiada dużą działkę przemysłową koło Sobótki gdzie ma powstać dużo miejsc pracy. Więc trzeba było przygotować strukturę dowozu kilkuset pracowników. Można sobie wybudować "prywatną" kolej za państwowe pieniądze - można! Ps. Naprawdę uwierzyliście że ta kolej to po to żebyście jeździli do Sobótki czy Świdnicy na wycieczki rodzinne? Co tam jest atrakcyjnego turystycznie żeby tak często za dnia jeździły tam pociągi osobowe..? ????
~Roman
2022-01-25 01:07:17
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 6
A ja czekam na tramwaj na Zwycięskiej. Pan Sutryk obiecał przecież... ;)
~Rzecznik LKK
2022-01-25 00:29:15
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Kolej STOP!
~Jbk
2022-01-24 23:55:41
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -3
Wycofac te jb towarusy
~Wro
2022-01-24 23:01:57
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: -4
No jak to, przecież NIK sporządził raport na PKP( (Dolny Śląsk) stwierdzając, ze nalezało najpierw sprawdzić czy autobusy nie byłyby lepsze. A tu proszę, nie usłuchali tylko dokończyli i uruchomili starą trasę zanim ślad po niej zaginął. Że też im się chciało tyle starych ruin pkp reaktywować. Po co? Przecież u Niemców jest wszystko, a u Czechów też. Ci to po swojej stronie Sudetów ciągle wymyślają/zagęszczają różne atrakcje, autobusami po szlakach jeżdżą, a Polsce to nawet 1 tarasu widokowego nie można zbudować bo zaraz protesty (jakos tak jak z Turowem). Ale co tam z PE przyjedzie zastępva Tuska i zmieni nam rząd, żeby było jak było i te nowe/state trasy o d*** rozbić. Radośc niektórych przedwvzesna
~-- PLANETA
2022-01-24 20:51:50
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
To całkiem normalne w tych stronach świata . Najpierw dewastacja później reaktywacja. Nic nowego. No chyba że liczba pustych lokali we wrocławskim Rynku. Tak tu tendencja wzrostowa Pozdrawiam
~Lira
2022-01-24 17:40:56
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 6
Czekam na realizację połączenia linii Wrocław – Świdnica z planowaną do uruchomienia trasą do Piławy Górnej.To dopiero będzie frajda
~Bronisława z Lwówka Śl.
2022-01-24 13:49:06
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 9
Mam nadzieję, że do Lwówka Śląskiego, naszego centrum kolejowego, w końcu dojdzie modernizacja i będzie można komfortowo podróżować po lwóweckiej metropolii.
~Hela Lwówek
2022-01-24 13:31:25
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 13
Nareszcie! Od grudnia całą rodziną czekamy na sympatyczną wycieczkę przejechać się pociągiem do Sobótki. Kiedy dokładnie ruszają osobowe?