Zatrzymano czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków

PAP | Utworzono: 2022-01-25 11:07 | Zmodyfikowano: 2022-01-25 11:08
A|A|A

https://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl/

Jak przekazała we wtorek PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku podinsp. Wioletta Martuszewska, zatrzymani to mężczyźni w wieku od 20 do 34 lat. "Dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora wobec 21-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi, kłodzki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu" – podała Martuszewska.

W ramach śledztwa służby przeszukały kilka posesji na terenie powiatu kłodzkiego, które należą do podejrzanych. Znaleziono 22 tys. porcji handlowych narkotyków - marihuany, amfetaminy, haszyszu i tabletek ecstasy. "Czarnorynkowa wartość ujawnionych i zabezpieczonych narkotyków to 150 tys. zł" – podała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak.

Według służby cześć narkotyków została kupiona przez podejrzanych w Czechach.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

W akcji zatrzymania podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami brali również udział funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama