Ferie w górach? Przede wszystkim bezpieczne

Bartosz Szarafin, km | Utworzono: 2022-01-26 17:08 | Zmodyfikowano: 2022-01-26 17:10
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Za kilka dni dla Dolnoślązaków rozpoczną się ferie zimowe. Po raz pierwszy od kilku lat, w niektórych rejonach będzie utrzymywał się śnieg. Warto więc pamiętać o najważniejszych zasadach bezpiecznego pobytu w górach. Zimą górskie szlaki stanowią czasem wyzwanie.

- Mierzmy siły na zamiary - mówi Mariusz Grudzień - Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR:

- Podstawa to ciepły ubiór i odpowiedni sprzęt. W Górach Stołowych mogą przydać się raczki na buty - mówi Bartłomiej Jakubowski - Dyrektor Parku Narodowego Gór Stołowych:

Nieodpowiedzialność, może być niebezpieczna szczególnie w górach.

- Chcąc wyruszać na szlaki, przygotowujmy się merytorycznie i sprzętowo - zwraca uwagę Przewodnik Sudecki - Andrzej Sawicki:

Na szczęście rozwaga i dobre przygotowanie nie były obce turystom, z którymi rozmawiał w Górach Suchych - Bartosz Szarafin. Jak bezpiecznie spędzić ferie w górach?

Pamiętajmy też o rozwadze parkując samochody w górskich kurortach. Nie blokujmy dróg. Stosujmy się do ostrzeżeń i zakazów np. Parków Narodowych, a na stokach narciarskich i trasach biegowych - pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Szlaki nie są utrzymywane zimą, ale przy zachowaniu zdrowego rozsądku i odpowiednim przygotowaniu - można spędzić ten czas bezpiecznie i bez kontuzji. Ratownicy GOPR przypominają też o naładowanym telefonie i aplikacji RATUNEK.

POSŁUCHAJ CAŁEJ REALACJI:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama