Michał Jaros: Cieszę się z powrotu Petru. (...) Jestem za Nowoczesną Platformą Obywatelską

Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 2022-01-28 09:07 | Zmodyfikowano: 2022-01-28 09:09
A|A|A

fot. RW

Czy jako byłego polityka Nowoczesnej ucieszył pana powrót Ryszarda Petru i podobno do tej dolnośląskiej? To wielki powrót do polityki?

Bardzo się cieszę z powrotu Ryszarda Petru. Obserwuję oczywiście zmiany w Nowoczesnej. To jest partia z którą tworzymy Koalicję Obywatelską. Ryszarda Petru znam, cenię. Na pewno Nowoczesna w ten sposób wzmacnia się ideowo i organizacyjnie, bo Ryszard Petru zawsze trzymał taką twardą linię liberalną, wolnorynkową. Myślę, że to dobrze dla Nowoczesnej, bo Koalicja Obywatelska to różne środowiska i różne poglądy. W związku z tym jak są różne środowiska i różne poglądy, to my też musimy potrafić grać w tej Koalicji Obywatelskiej na wszystkich instrumentach, które mamy do dyspozycji.

A nie zatęskni pan teraz za Nowoczesną?

Wie pan co? Ja wolałbym, żebyśmy byli jedną organizacją, jednym organizmem - Platformą Obywatelską, Nowoczesną Platformą Obywatelską.

Nowoczesna Platforma Obywatelska?

Na przykład. Ale to już dzisiaj Ryszard Petru wchodzi do tej organizacji, pytanie tylko w jakiej roli. To już pytanie do niego. Czy będzie chciał się zajmować polityką, czy będzie chciał doradzać w kontekście gospodarczym?

To jest bardzo dobre pytanie. A jakbyśmy mieli kreślić scenariusze, to Ryszard Petru mógłby pomyśleć o prezydenturze we Wrocławiu? Mielibyśmy takie starcie Sutryk-Petru. To byłby wyrównany pojedynek? Miałby pan problem z postawieniem na kogoś?

To byłaby na pewno ciekawa rywalizacja. Ale myślę, że nie ma o czym dyskutować, bo to jest gdybanie dzisiaj.

Ale przy piątku, przy kawie może warto?

Ja myślę, że jak będą fakty, to o faktach będziemy dyskutowali. Faktem jest to, że Ryszard Petru wrócił do Nowoczesnej. Pytanie: w jakiej roli.

Posłuchaj całej rozmowy:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Panicz
2022-01-28 22:32:38
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Opowieść z cyklu "powrót szóstego króla" piaty był tusku..
~Kama
2022-01-28 21:13:42
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 6
Patrząc w przeszłość, wdepnęliśmy w ten PiS przez przypadek. Taki był układ, że PiS uzyskał władzę absolutną. Teraz jest obawa w drugą stronę. Gdy PiS przegra – wdepniemy w nieprzygotowaną PO. To się rzuca w oczy i do tego nie można dopuścić. Platforma Obywatelska to "dzieciaki" bez klarownego planu, bez wizji Polski po PiS.
~Edi
2022-01-28 21:12:19
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 6
Jeśli chcemy żyć w normalnym, dobrze zorganizowanym i pro obywatelskim kraju to PO-PiS musi przejść do historii. Propagandowa papka partyjno-twórcza jest nie do przyjęcia, zwłaszcza dla ludzi myślących. Władze, których legitymacją są styropian i post solidarność, są po prostu nieudolne.
~Igrzyska!
2022-01-28 18:15:25
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 9
W końcu Prezydent Łysy będzie miał równego sobie (intelektualnie) sparingpartnera :) Nie wiadomo czy będzie mądrze, ale na pewno będzie śmiesznie :)
~Król Kazachstańskich szos
2022-01-28 17:12:44
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
A znajoma ze wspólnej wycieczki do Hihaho też wraca?
~WROCŁAWIAK
2022-01-28 15:55:58
z adresu IP: (46.170.xxx.xxx)
Ocena: 242
Wielki innowator i krynica sobie tylko znanych mądrości,animator święta 6 króli,następca Miczurina i Łysenki w pionierskim dziele rozmnażania wszystkich grzybów przez pączkowanie,odkrywca teorii psucia się głowy od góry powrócił :-) Twórcy nemów już zacierają ręce
~Boss
2022-01-28 15:30:45
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
Jaros jak zawsze - kit, ogólniki, złośliwości.
~"Zielony" w pol
2022-01-28 14:17:41
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 9
A czy to nie czasem na zdjeciu ten sam pan co kupczyl stanowiskami w KGHM na tasmach platformy?
~Beton
2022-01-28 14:15:10
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nic dodać nic ująć
~ojtamojtam
2022-01-28 12:15:50
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: -21
A Petru i Czarnecki, to przypadkiem nie są bracia?
~Wrocek
2022-01-28 11:56:52
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 25
Super, że wraca Petru znowu będzie wesoło. Już nie mogę się doczekać jego mądrości w postaci np. "sześciu króli". ;)
~Tomek
2022-01-28 10:58:24
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 14
Petru wrócił bo długi partii się przedawniły
~dfgh
2022-01-28 09:58:50
z adresu IP: (77.222.xxx.xxx)
Ocena: 11
NO BĘDZECIE się POsunąć i oddać kilka stanowisk