Pucharowe derby dla Chrobrego

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-01-28 17:58

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem wyrównanej walki i festiwalu rzutów karnych. Przy wyniku 4:4 cztery bramki na swoim koncie miał Anton Otrezov. Później goście zaczęli budować swoją przewagę i kilka minut później na tablicy wyników było 6:10. Głogowianie łatwo zdobywali kolejne bramki, nawet z drugie linii. Zagłębie szybko wróciło do gry i szybko zniwelowało straty. To jednak przyjezdni wciąż byli na prowadzeniu, ale Miedziowi nie pozwolili im się rozpędzić. Grające w okrojonym składzie Zagłębie w końcówce pierwszej połowy pokazało ambitną walkę, kolejne bramki ze skrzydła zdobywał Marcel Sroczyk, odpowiadał Anton Otrezov i do przerwy Chrobry prowadził 16:13.

Od początku drugiej połowy głogowianie narzucili swój styl gry, Chrobry grał szybko i dokładnie, a defensywę Miedziowych raz po raz nękał Paweł Paterek. Dwanaście minut po zmianie stron przewaga na tablicy wyników było 16:22. Gospodarze mieli swoje szanse, jednak brakowało im dokładności i w wielu przypadkach szczęścia. Przyjezdni wykorzystali nieporadność gospodarzy i powiększyli jeszcze swoje prowadzenie, głównie za sprawą niezwykle skutecznego Pawła Paterka. Głogowianie pewnie zmierzali do kolejnej rundy Pucharu Polski i tak też się stało.

MKS Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 27:32 (13:16)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz 2, Moryń 6, Gębala 3, Sroczyk 3, Pietruszko 2, Hajnos 4, Bogacz 3, Drozdalski 3, Adamski, Iskra 1.

Chrobry: Stachera, Dereviankin, Klupś – Krzywicki, Grabowski 1, Reszczyński, Klinger 4, Orpik 4, Jamioł 4, Krzysztofik, Matuszak, Otrezov 7, Strycz, Włosikiewicz 1, Paterek 8, Skiba 3.