W Polkowicach stanęły biblioteczki plenerowe

Karolina Bieniek, BT | Utworzono: 2022-01-29 12:28 | Zmodyfikowano: 2022-01-29 12:29
A|A|A

fot. MGBP

 - Chodzi o promowanie czytelnictwa i dobrą zabawę - mówi Roman Tomczak rzecznik polkowickiego magistratu. - Sama idea takich biblioteczek znana na świecie jako bookcrossing nie jest w Polkowicach nowa, niemniej fakt, że co jakiś czas się ta inicjatywa odnawia i to z powodów społecznych bardzo nas cieszy.

Jedna biblioteczka znajduje się w parku miejskim, druga w Żukowie, a trzecia na terenie parku kieszonkowego u zbiegu ulic Browarnej i Targowej. Wszystkimi biblioteczkami opiekuje się gminna biblioteka.

Mieszkańcy przyznają, że to dobra inicjatywa, obawiają się jedynie aktów wandalizmu. Magistrat zachęca mieszkańców nie tylko do korzystania z tych istniejących, ale również do tworzenia nowych punktów na terenie gminy - o czym mówi Roman Tomczak rzecznik Urzędu Gminy w Polkowicach - Zachęcamy do tworzenia kolejnych takich punktów, jeżeli będzie potrzebna pomoc przy ich realizacji to samorząd oczywiście w swoim zakresie pomoże. Gmina już tworzy do tego warunki, do takiego czytelnictwa, do bookcrossingu choćby przez budowę parków kieszonkowych.

Gminna biblioteka opiekująca się plenerowymi punktami do bookcrossingu zachęca mieszkańców do tego by wspierać tę inicjatywę także przekazując do biblioteczek książki zalegające na półkach w naszych domach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama