Ślęza przegrała w Bydgoszczy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2022-02-21 06:02

Losy meczu rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie. Po pierwszej 4 punkty przewagi miała Ślęza. Do przerwy nic się w tym temacie nie zmieniło, a po trzech kwartach wrocławianki były lepsze 53:50. Kluczowa była seria Bydgoszczanek w ostatniej odsłonie 13:3. Wtedy ekipa gospodarzy odskoczyła do wyniku 66:57. Do końca meczu pozostawało 3,5 minut i zawodniczki Arkadiusza Rusina nie były już w stanie odwrócić losów rywalizacji.

Wrocławianki dobrze wymuszały straty. Z 24 błędów bydgoszczanek zdobyły aż 19 punktów. Problem jednak w tym, że w pozostałych elementach lepszy był Basket. Koszykarki gospodarzy rzucały na 46% skuteczności. Ślęza na 34%. Bydgoszczanki wygrały walkę na tablicach 40:32. Na ich korzyść grały też rezerwowe. „Drugi garnitur” wrocławianek zdobył 13, a rywalki 30 punktów.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 69:63 (14:18, 18:18, 18:17, 19:10)

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz: Laura Miskiniene 15, Angelika Stankiewicz 12, Jillian Alleyne 11, Karina Michałek 11, Nathalie Fontaine 6, Niki Eivery 5, Wiktoria Zasada 5, Wiktoria Sobiech 2, Karolina Poboży 2, Aleksandra Zmierczak 0.

Ślęza Wrocław: Julia Drop 18, Anna Jakubiuk 15, Karolina Stefańczyk 10, Patricia Bright 9, Wiktoria Kuczyńska 5, Maddalena Gorini 3, Monika Jasnowska 3, Magdalena Szajtauer 0.