Cuprum przegrało z Projektem Warszawa

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-03-03 08:52
A|A|A

Prowadzenie na początku meczu Cuprum uzyskało dzięki dobrej zagrywce japońskiego rozgrywającego Masahiro Sekity. Kilka chwil później asa serwisowego dołożył Marcin Waliński, a w ataku świetnie spisywali się skrzydłowi. To pozwoliło oddalić się na 11:8. Warszawianie nie pozostali dłużni i szybko wyrównali. Od tego momentu walka była bardzo wyrównana, ale cały czas to gospodarze byli o ten jeden mały krok z przodu (17:15, a potem 20:18). Gdy na tablicy wyników pojawił się remis 21:21, zrobiło się gorąco. W końcówce minimalnie lepsi byli goście, którzy wygrali 25:23.

W drugą partię lubinianie weszli zdenerwowani poprzednią końcówką i szybko wypracowali przewagę 11:7. Podobnie jak w poprzedniej partii, przez długi czas to Cuprum było na prowadzeniu. Świetnie spisywała się obrona, wiele trudnych piłek wyciągał Maciek Sas, a w ataku najskuteczniejsi byli Remigiusz Kapica i Marcin Waliński. Z biegiem seta przewaga gospodarzy rosła (22:15) i lubinianie dowieźli ją do końca, doprowadzając do remisu w spotkaniu.

Trzeci set był spośród wszystkich najbardziej zacięty. Wynik niemal całą partię oscylował wokół remisu. Oba zespoły pokazywały wielką wolę walki i próbowały robić wszystko, by zachować piłkę w grze. Nieraz i nie dwa siatkarze lądowali przy bandach reklamowych lub na krzesełkach dla sztabu. Gra była widowiskowa, a akcje naprawdę długie i ciekawe. Znów wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Niestety… dla rywali. Podobnie wyglądała ostatnia odsłona, w której zawodnicy Cuprum walczyli do połowy partii, ale później inicjatywę przejęli goście i postawili na swoim, zwyciężając 25:20 i w całym meczu 3:1.

MVP: Andrzej Wrona

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 1:3 (23:25, 25:19, 23:25, 20:25)

Cuprum: Waliński (16), Maruszczyk (10), Sekita, Pietraszko (6), Kapica (20), Krage (9), Szymura (L), Sas (L) oraz Gierżot (1), Bociek.

Projekt: Kwolek (12), Trinidad De Haro (3), Wrona (13), Nowakowski P. (5), Petković (16), Janikowski (2), Wojtaszek (L) oraz Kowalczyk (4), Grobelny (12), Superlak, Blankenau.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama