Dominacja BC Polkowice i porażka Ślęzy Wrocław na początek play-offów

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-03-12 21:19

Pierwsze po fazie zasadniczej polkowiczanki spotkały się z Zagłębiem Sosnowiec i prowadziły w tym meczu od początku do końca. Remis utrzymywał się zaledwie przez 7 pierwszych sekund. "Pomarańczowe" zdominowały rywalki na zbiórce 62:31. Aż 18 piłek zebrała Stephanie Mavunga (w tym 7 w ataku), która miała jeszcze 17 punktów.

BC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec 93:69 (26:16, 24:23, 22:10, 21:20)

Punkty BC Polkowice: Artemis Spanou 20, Stephanie Mavunga 17, Erica Wheeler 16, Sasa Cado 15, Weronika Telenga 10, Weronika Gajda 8, Aleksandra Zięmborska 4, Alicja Grabska 3, Bożena Puter 0.

Punkty CTL Zagłębie Sosnowiec: Nina Bogicevic 21, Helga Sarah Sagerer 18, Jessica January 17, Martyna Jasiulewicz 7, Klaudia Wnorowska 4, Patrycja Jastrzębska 2, Aleksandra Wojtala 0, Sylwia Wojtylas 0.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla BC. Drugi mecz w niedzielę o 18 w Polkowicach.

Zupełnie inaczej wyglądał mecz w Gorzowie Wielkopolskim. Ślęza mimo braków kadrowych do przerwy grała z rywalkami jak równy z równym. Dwoiła się i troiła Anna Jakubiuk, która zdobyła 26 punktów. Po przerwie jednak Gorzowianki wyraźnie odskoczyły wrocławiankom. Kluczem do sukcesu była skuteczność. Koszykarki Ślęzy trafiły 33% rzutów z gry (23/68), a zwycięska drużyna 50% (30/59)

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - 1KS Ślęza Wrocław 83:60 (17:17, 21:18, 20:14, 25:11)

Punkty dla PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.: Borisława Hristowa 20, Stephanie Jones 20, Courtney Hurt 14, Anna Makurat 10, Wiktoria Keller 9, Katarzyna Dźwigalska 6, Dominika Owczarzak 4, Karolina Matkowska 0, Ewelina Śmiałek 0.

Punkty dla 1KS Ślęza Wrocław: Anna Jakubiuk 26, Wiktoria Kuczyńska 10, Patricia Bright 8, Julia Drop 6, Monika Jasnowska 4, Karolina Stefańczyk 4, Magdalena Szajtauer 2, Aleksandra Mielnicka 0.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla PolskaStrefaInwestycji. W niedzielę drugi mecz o 18 w Gorzowie Wlkp.