Sylwester na Dolnym Śląsku

Radio Wrocław | Utworzono: 2010-12-31 08:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. prw.pl

Wrocław

"Imperium Gwiazd". Na wrocławskim rynku, w sylwestrową noc, na olbrzymiej scenie wystąpią m.in. Ace of Base, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Bajm, czy Justyna Steczkowska. Mocniejszy, rockowy repertuar zapewni Robert Gawliński. Jakich piosenek możemy spodziewać się w wykonaniu lidera Wilków?

Posłuchaj rozmowy Ewy Zając:

W piątkowe popołudnie praktycznie wszystko było dopięte już na ostatni guzik. Pod sceną od rana stali fani, którzy przyglądali sie próbom gwiazd:

Pierwsi goście będą wpuszczani od godziny 18:30.

O północy, przy wystrzałach sztucznych ogni, życzenia noworoczne mieszkańcom Wrocławia złoży prezydent Rafał Dutkiewicz.  Organizatorzy spodziewają się nawet 200 tys. widzów.

Nowy Rok będzie można też powitać w Hali Stulecia, gdzie zawitają gwiazdy muzyki klubowej.

Legnica

Gorąca zabawa na świeżym powietrzu czeka także mieszkańców Legnicy. Przełom starego i Nowego Roku będzie można spędzić bawiąc się na Placu Słowiańskim pod gmachem Ratusza. Prezydent Legnicy zaprasza mieszkańców na godzinę 23.30. Będzie toast i życzenia a Nowy Rok Legnica powita pokazem sztucznych ogni.

Jelenia Góra

Sylwestrowa feta w Jeleniej Górze odbędzie się na Placu Ratuszowym. Zabrzmią hity lat 70. Nalezy spodziewać się największych przebojów m.in. Africa Simone i Goombay Dance Band. Zaprezentuje je zespół Jambo Africa. Nie zabraknie również przebojów legendarnej grupy Boney M, w wykonaniu zespołu Babylon.

Ich koncert będzie hołdem dla zmarłego we czwartek w Petersburgu Bobby'ego Farella, wokalisty grupy Boney M.

Widowisko miały uświetnić też sztuczne ognie. Pokazu jednak nie będzie. Po środowym pożarze w hurtowni fajerwerków odwołał go prezydent miasta.

Dla fanów aktywnego świętowania Jelenia Góra ma też propozycję nietypową - Międzyszkolny Ośrodek Sportu zaprasza na Sylwestra na lodowisku. Na łyżwach będzie można szaleć do pierwszej w nocy.

Niestety w żadnym z karkonoskich kurortów nie zaplanowano w tym roku dużej, plenerowej zabawy sylwestrowej. W Karpaczu stanął namiot cyrkowy, w którym odbędzie się w noc sylwestrową biletowane przedstawienie cyrkowe. W Szklarskiej Porębie zaplanowany jest jedynie o północy pokaz sztucznych ogni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama