HMŚ w lekkoatletyce: Kaczmarek odpadła w półfinale, medal Sułek

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-03-18 21:32

Jedyną zawodniczką z dolnośląskiego klubu w polskiej kadrze jest Natalia Kaczmarek. Zawodniczka AZS AWF Wrocław dziś wystartowała w biegu na 400 metrów. Polka zakończyła rywalizację w półfinale, gdzie w swoim biegu zajęła czwarte miejsce. W tej samej konkurencji do finału awansowała Justyna Święty-Ersetić, a wśród mężczyzn w półfinale odpadł Kajetan Duszyński.

W pięcioboju srebrny medal wywalczyła Adrianna Sułek. Polka przegrała jedynie z Belgijką Noor Vidts.

Na medal kibice liczyli też w biegu na 60 metrów. ostatecznie Ewa Swoboda zajęła czwarte miejsce, a Pia Skrzyszowska odpadła w półfinale. Triumfowała Szwajcarka Mujinga Kambundji, z najlepszym czasem w tym roku - 6,96. Swoboda medal przegrała o dwie tysięczne sekundy.

Halowe Mistrzostwa Świata potrwają do niedzieli.