Sąd za wyciek do internetu

Ewa Zając, Katarzyna Górowicz, PAP | Utworzono: 2009-09-23 08:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Wydawcy płyt Kazika Staszewskiego i zespołu Kult oraz wrocławskiego muzyka LUCA, których płyty ostatnio wyciekły do internetu jeszcze przed ich oficjalną premierą - zapowiadają skierowanie sprawy do sądu.

Taki proces ma zmienić społeczne przekonanie, że można bezkarnie nielegalnie ściągać muzykę z internetu.

Jak radzą sobie z piractwem inni? We Francji we wtorek zatwierdzono ustawę o odcinaniu od internetu za piractwo. Kto od przyszłego roku będzie ściągać z sieci nielegalne pliki będzie pozbawiany dostępu do internetu. Zdaniem przedstawicieli przemysłu rozrywkowego ma to być potężna broń w walce z piractwem. Krytycy twierdzą, że nowe prawo stanowi zagrożenie dla wolności obywatelskich.

Pirat może być ukarany odcięciem od internetu - maksymalnie na rok. Ukarany internauta będzie nadal płacić abonament. Również rodziców, których dzieci ściągają nielegalne pliki, mogą spotkać sankcje za zaniedbanie kontroli nad działaniami ich pociech w internecie. Po otrzymaniu ostrzeżenia cała rodzina może być odcięta od internetu na miesiąc, a dodatkowo ukarana grzywną w wysokości prawie 4 tys. euro. Więcej szczegółów znajdziesz na wirtualnychmediach.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama