Dobre i tanie karmy dla psów - czy to możliwe?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-04-29 11:38
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Jakie składniki powinna zawierać dobra karma dla psa?

Dobra karma dla psa powinna przede wszystkim być pełnowartościowa i zapewniać psu wszystkie składniki pokarmowe, niezbędne do prawidłowego rozwoju. Jeżeli nie wiesz co i w jakich ilościach powinno znaleźć się w diecie twojego psa to konieczna będzie konsultacja z psim dietetykiem lub lekarzem weterynarii. Bez względu na wszystko najlepsze karmy dla psów powinny być wysokobiałkowe, szczególnie jeżeli są przeznaczone dla szczeniąt. Dobrej jakości białko to podstawa karmy, dlatego musi ono pochodzić z mięsa, a nie jak to często bywa nawet w drogich karmach z produktów pochodzenia zwierzęcego.

Tania dobra karma powinna zawierać w swoim składzie jak najmniejszą ilość niepotrzebnych dodatków, takich jak: konserwanty, barwniki, wypełniacze. Natomiast dobrze jeżeli ma dodatki witamin i minerałów, jeśli brak jest takowych, możemy je zawsze dodatkowo suplementować. Aczkolwiek jest to kolejny koszt, jaki trzeba ponieść w związku z żywieniem pupila.


Tania a najtańsza karma

Występuje duża różnica między tanią karmą dla psa a najtańszą. Nie oszukujmy się najtańsze karmy, nigdy nie będą miały dobrego składu jakościowego i ilościowego, ponieważ nie byłoby to opłacalne dla producenta, a możliwe że w takim wypadku byłby nawet stratny na swoim biznesie. Dlatego decydując się na opiekę nad psem trzeba mieć świadomość wszystkich wydatków z nim związanych. Zakup dobrej karmy dla psa, dbanie o regularne wizyty u weterynarza i szczepienia to podstawy.

Lecz, tania karma dla psa istnieje. Trzeba poświęci odpowiednią ilość swojego czasu na czytanie i analizowanie najlepszych karm dla psa, a potem wybranie najtańszej opcji. Ważne jest również kupowanie dobrej karmy dla psa w dużym opakowaniu, wtedy cena jest bardziej korzystna. W takim wypadku trzeba też pamiętać o odpowiednim przechowywaniu takiej karmy, aby była jak najdłużej świeża. Warto jest też być na bieżąco z promocjami w sklepach zoologicznych oraz przeglądać oferty sklepów internetowych z dobrymi karmami dla psa. Jeśli wciąż nie czujesz się pewnie w wyborze karmy - Ranking Karm dla psów pomoże Ci wybrać najlepszą karmę dla Twojego pupila.


Nie daj się nabrać

Piękne opakowania i przekonujące slogany, hasła, reklamy. To element marketingu każdej firmy z dobrymi karmami dla psa, jak i tej produkującej najtańsze karmy. Napisy takie jak- najlepsza karma dla psa lub polecana karma dla psa to chwyty reklamowe, których może użyć każdy producent, więc jako mądry konsument nie wpadnijmy w tą pułapkę.

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy wyrobić jako nawyk, przy wyborze dobrej karmy dla psa to przeanalizowanie składu karmy, umieszczonego z tyłu opakowania. Według prawa producent musi umieścić tam wszystkie składniki, które zostały użyte do sporządzenia karmy. Dlatego, jeżeli wiemy jaka jest najlepsza karma dla psa to nie damy się oszukać.

REKLAMA
Reklama