Śląsk i Zagłębie kontynuują walkę o utrzymanie [TRANSMISJA]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2022-04-30 07:00 | Zmodyfikowano: 2022-04-30 07:00

Piłkarze Śląska zmierzą się z drużyną, która na cztery kolejki przed końcem ma już pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Takiego spokoju nie ma we Wrocławiu gdzie tylko trzy „oczka” dzielą WKS od będącej pod kreską Wisły Kraków. Piłkarze Piotra Tworka będą chcieli się zrehabilitować za fatalny występ u siebie gdzie przed tygodniem przegrali 0:4 z ostatnią wtedy w tabeli Termaliką. W reakcji na ten wynik zarząd zamroził piłkarzom pensje.

- W tygodniu nie poruszaliśmy tego tematu, skupialiśmy się tylko na meczu - mówi trener Śląska, Piotr Tworek:

I dodaje, że o wyniku mogą zadecydować nie tylko kwestie piłkarskie:

O takim straszeniu nie ma mowy w Lubinie. Tam za to widmo spadku jeszcze bardziej zagląda w oczy lokalnej drużynie. Każde potknięcie Zagłębia przy jednoczesnym zwycięstwie Wisły sprawi, że obie drużyny zamienią się miejscami w tabeli.

- Musimy zrobić wszystko, żebyśmy zostali w Ekstraklasie - mówi napastnik "Miedziowych" Patryk Szysz:

Zagłębie czeka trudny mecz z czwartą w stawce Lechią Gdańsk. Drużyna z Trójmiasta ma dwa punkty przewagi nad kolejnym Piastem Gliwice, więc z pewnością w Lubinie nie odpuści, tym bardziej, że miejsce tuż za podium da udział w europejskich pucharach. Szysz docenia rywali:

"Miedziowi" przystępują do tego meczu po porażce z Górnikiem Zabrze 2:4. Problemem drużyny Piotra Stokowca była przed tygodniem gra w pierwszych minutach obu połów. Jak będzie tym razem? To spotkanie będziemy relacjonować od 18:00 na naszej antenie.