Jedlińska sieć rowerowych tras single track powiększyła się o kolejne ścieżki

Aleksander Ogrodnik, BT | Utworzono: 2022-04-30 06:40 | Zmodyfikowano: 2022-04-30 06:41
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne, archiwum radiowroclaw.pl

Od nowego sezonu fani leśnej jazdy skorzystać mogą już z niemal 12 kilometrów tras, w tym przede wszystkim z nowego odcinka na którym na turystów czekają, jak przekonuje dyrektor Centrum Kultury Wiesław Zalas, nie tylko wysiłek, ale i piękne widoki. -Przepiękny malowniczy odcinek, który pokazuje nam pejzaże na górę Borową, także widokowo jest przepięknie i jest to taka trasa półsportowa, każdy kto jedzie pierwszy raz spokojnie sobie z nią da radę, ale Ci którzy potrafi już dobrze jeździć na rowerze, znajdą też adrenalinę.

- To jednak nie wszystko co mamy do zaoferowania rowerzystom - dodaje Zalas. - To jest tak zwana rowerowa 500tka, 500 kilometrów oznaczonych tras. Posiadamy darmowe mapki dla turystów, wyposażona jest w specjalne punkty, tam można wymienić dętkę, tam można napompować koło, można skorzystać z kluczy.

Rowerowa 500 łączy trzy gminy - Walim, Jedlinę Zdrój oraz Głuszyce i przebiega przez największe atrakcje, na przykład tajemniczy nazistowski kompleks "Riese" czy przepiękne górskie widoki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama