Weekendowi turyści. Jadą w góry... i parkują, gdzie popadnie

Aleksander Ogrodnik, el | Utworzono: 2022-05-07 11:25 | Zmodyfikowano: 2022-05-07 11:26
Weekendowi turyści. Jadą w góry... i parkują, gdzie popadnie - Zdjęcie ilustracyjne (fot. Andrzej Owczarek)
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Andrzej Owczarek)

- W weekend samochód zastawiający szlaban jest śmiertelnie niebezpieczny - alarmuje Malwina Sokołowska, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. - Doszło do tragicznego wypadku, gdzie ani straż pożarna, ani karetka pogotowia, nie były w stanie dojechać do poszkodowanego rowerzysty, bo szlabany do lasu, drogi dojazdowe były tak pozastawiane, że dojazd zajął służbom ponad 40 minut - dodaje.

Leśnicy przygotowali specjalną aplikację oraz stronę internetową czaswlas.pl, gdzie znaleźć można miejsca parkingowe. - Czasami warto zaparkować kawałek dalej i bezpiecznie, w końcu i tak przyszliśmy na spacer - apeluje Malwina Sokołowska.

Parkowanie przy szlabanach oraz w innych miejscach uniemożliwiając działanie służb karane jest 500- złotowym mandatem. Leśnicy zapowiadają jednak, że w takich przypadkach korzystać będą z możliwości skierowania sprawy do sądu, gdzie kara wzrosnąć może do 5000 złotych, może się także pojawić  odpowiedzialność karna za utrudnianie akcji ratunkowej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.