Ranking pożyczek – pomoc w porównaniu ofert?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-05-10 11:33
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Czym jest ranking pożyczek i jakie zawiera informacje?

Ranking pożyczek to po prostu zestawienie dostępnych w danym okresie ofert firm pożyczkowych (rzadziej banków). Stąd też często można spotkać się z inną nazwą – ranking chwilówek. Serwisy publikujące rankingi pożyczek na bieżąco zbierają informacje o dostępnych produktach i warunkach ich udzielenia. To duże ułatwienie dla osoby poszukującej pożyczkodawcy – nie musi ona przeszukiwać wielu różnych źródeł.

Jakie informacje zawiera ranking pożyczek? Z reguły ich lista jest podobna – użytkownik z takiego zestawienia dowie się:

  • Czy pierwsza pożyczka jest bezpłatna. Jeszcze kilka lat temu do rzadkości należało pobieranie opłat przy udzielaniu pierwszej pożyczki. Aktualnie część pożyczkodawców zaprzestała tej praktyki, co można zauważyć, sprawdzając ranking chwilówek.
  • Jaki jest czas wypłaty środków. To informacja szczególnie istotna dla osób, które pilnie potrzebują pieniędzy i liczy się dla nich każda minuta.
  • Ile wynosi maksymalna kwota pierwszej pożyczki. Ranking pożyczek podaje też maksymalną kwotę (czasem zakres kwot), o jaką może ubiegać się we wniosku pożyczkowym nowy klient.
  • Czy pożyczkodawca oferuje pożyczkę w ramach promocji. Obecność wielu firm pożyczkowych na rynku sprawia, że wielu pożyczkodawców kusi promocjami, np. rabatem przy skorzystaniu z pożyczki do określonej kwoty. Ranking chwilówek powinien zawierać informacje o takich ofertach.
  • Jaki jest sposób weryfikacji klienta. Oprócz standardowego przelewu drobnej kwoty z osobistego rachunku bankowego wiele firm proponuje weryfikację tożsamości za pomocą Instantora.

Jeżeli pierwsza pożyczka nie jest darmowa, dobry ranking chwilówek prezentuje też informację o wysokości RRSO.


Ranking chwilówek – z jakiego zestawienia skorzystać?

Wystarczy zapoznać się z kilkoma rankingami produktów pożyczkowych, aby zauważyć istotne różnice. Niektóre zestawienia nie są aktualne, inne nie podają wszystkich istotnych parametrów, w rezultacie czego porównanie produktów jest utrudnione. Stąd też pojawia się naturalne pytanie – jaki ranking pożyczek wybrać?

Systematycznie aktualizowany ranking chwilówek jest dostępny pod adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/ranking-chwilowek/. Zaletą tego zestawienia jest to, że uwzględnia ono propozycje zarówno firm o ugruntowanej pozycji na rynku (np. Provident, Vivus, Hapipożyczki), jak i tych mniej znanych, które zaczęły działać stosunkowo niedawno.

Dodatkowo na stronie serwisu znajdują się wskazówki, z którymi powinna zapoznać się każda osoba mająca w planach skorzystanie z pożyczki. Mowa tu choćby o tym, czym należy się kierować, porównując dostępne produkty.


Dlaczego warto skorzystać z rankingu pożyczek?

Ranking pożyczek (chwilówek) to narzędzie, które jest odpowiedzią na rozproszenie informacji po różnych stronach internetowych. Dzięki funkcjonowaniu rankingów, klienci nie muszą szukać informacji na własną rękę – wszystkie kluczowe parametry wpływające na atrakcyjność oferty znajdą w jednym miejscu. To podstawowa zaleta zestawień chwilówek.

Z poziomu rankingu pożyczek można też wnioskować o wybrany produkt. Wówczas użytkownik jest przenoszony do wniosku kredytowego znajdującego się bezpośrednio na stronie firmy pożyczkowej. W rezultacie korzystanie z rankingów chwilówek jest w pełni bezpieczne (dane osobowe są przekazywane jedynie pożyczkodawcy), nie wiąże się też z żadnymi opłatami i pozwala zaoszczędzić czas.

REKLAMA
Reklama